Gündem Haberleri

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ile tokalaşmadı

  Hürriyet Haber
  25.04.2016 - 23:23 | Son Güncelleme:

  CUMHURBAŞKANI Erdoğan, gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e hak ihlali kararı üzerine “Kararı tanımıyorum, saygı da duymuyorum” dediği AYM’nin yıldönümü törenine katıldı.

  Erdoğan, 2014’te Danıştay’ın kuruluş yıldönümündeki konuşmasına tepki gösterdiği Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile tokalaşırken, törende ayağa kalkarak kendisini karşılayan Kılıçdaroğlu’yla tokalaşmadan yerine geçti.

  AYM Başkanı Arslan, konuşmasında 7 kez “Sayın Cumhurbaşkanım” dedi. Erdoğan, TBMM Başkanı, Başbakan Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, törenin ardından başkanın makamında sohbet etti.

  ELLERİM TEMİZ
  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AYM’deki törende Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisiyle tokalaşmamasıyla ilgili şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanı’nın el sıkmama konusu çok önemsenecek bir konu değil. Şöyle bakıyorum, bu topraklar Mevlânâ’yı yetiştirdi, Hacı Bektaşı Veli’yi yetiştirdi, Yunus Emre’yi yetiştirdi. Bu topraklarda bize kin tutmamamız gerektiğini söylediler. Kinin, insana özgü bir olay olmadığını bize öğrettiler. Ben o gelenekten geliyorum, o inançtan geliyorum. Ellerim de temiz, gönlüm de temiz, kalbim de temiz. Kin, başkaları yüreğinde besliyorsa, onu herhalde insan yerine koymamak lazım.”

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı