Gündem Haberleri

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Renzi ile görüştü

  AA
  29.07.2015 - 01:36 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Başbakanı Matteo Renzi ile telefonda görüştü. Erdoğan, telefon görüşmesinde, Renzi'ye terörle mücadele çerçevesinde Türkiye'nin düzenlediği operasyonlara ilişkin bilgi verdi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Başbakanı Matteo Renzi ile telefonda görüştü.

  Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, Pekin'de konaklayacağı otele ulaşmasının ardından kendisini arayan Renzi ile telefon görüşmesi yaptı.

  Erdoğan, görüşmede, terörle mücadele çerçevesinde Türkiye'nin düzenlediği operasyonlara ilişkin Renzi'ye bilgi verdi.

  İtalya Başbakanı Renzi'nin de DAEŞ ve PKK dahil olmak üzere terörizme karşı verdiği mücadelede Türkiye'nin yanında olduklarını vurgulayarak, terör saldırılarında hayatlarını kaybeden vatandaşlar ve güvenlik görevlileri için taziyelerini ilettiği öğrenildi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Esed görevde kaldığı sürece Suriye'ye istikrar gelmeyeceğini belirttiği görüşmede, Mısır ve Libya'daki idam kararlarına da değinildi. Renzi, İtalya olarak idam cezalarına karşı olduklarını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise idam kararlarından vazgeçilmesi için uluslararası toplumun gerekli duyarlılığı sergilemesi gerektiğini vurguladı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Renzi'nin Libya'daki sorunlara siyasi çözüm bulmaya yönelik çabaları destekleme ve bu konuda birlikte çalışma konusunda mutabık kaldıkları da kaydedildi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı