Gündem Haberleri

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4-9 Ekim’de Fransa, Belçika ve Japonya’ya ziyaret edecek

  İSTANBUL,(DHA)
  02.10.2015 - 12:35 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4-9 Ekim 2015 tarihlerinde, Fransa, Belçika ve Japonya’ya ziyaret gerçekleştirecek.

  Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada; Erdoğan ilk olarak 4 Ekim’de Fransa’nın Strazburg kentinde düzenlenecek "Teröre Karşı Milli Birlik" etkinliğine katılacağı belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daha sonra 5-6 Ekim’de Belçika Kralı Philippe’in davetine icabetle, Belçika’ya bir devlet ziyareti gerçekleştireceği kaydedildi.

  Belçika ile ilişkiler açısından bir ilki teşkil edeceği vurgulanan devlet ziyareti kapsamında Erdoğan’ın Kral Philippe ve Belçika Başbakanı Charles Michel ile resmi temaslarda bulunacağı ayrıca Brüksel’de Avrupa Birliği’nin üst düzey yetkilileriyle biraraya geleceği belirtildi.

  Erdoğan’ın 6 Ekim’de de Kral Philippe’le birlikte, Türkiye’nin onur konuğu olduğu "Europalia Kültür ve Sanat Festivali"nin resmi açılışına katılacağı ifade edildi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daha sonra Japonya’ya da bir ziyaret gerçekleştireceği açıklandı. Erdoğan’ın ziyaret kapsamında İmparator Akihito ve Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile görüşeceği ve çeşitli temaslarda bulunacağı kaydedildi.

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı