Gündem Haberleri

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül rahatsızlandı

  AA
  23.08.2012 - 08:26 | Son Güncelleme:

  Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te Türk Konseyi Zirvesi’nin açılışına katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, kulağındaki rahatsızlığın nüksetmesi üzerine baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından Ankara'ya döneceği bildirildi.

   

  Türk Konseyi Zirvesi Bişkek'te başladı.

   

  Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, Cumhurbaşkanı Gül, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ve Azerbaycan Başbakanı Artur Rasizade'yi Ala Arca Kongre Merkezi’nde karşıladı.

   

  Aile fotoğrafı çekiminin ardından Gül’ün de katılımıyla baş başa ve heyetler arası görüşmelere geçildi. Gül Kırgız mevkidaşı Atambayev ile bir araya geldi. Gül'ün, yarın Kırgızistan'a resmi ziyaret gerçekleştirmesi de planlanıyordu.

   

  GÜL LİDERLERLE AİLE FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ / FOTO GALERİ

   

  Ancak kulağındaki rahatsızlığın nüksetmesi ve tedbir amaçlı olarak Ankara'ya dönme kararı üzerine Gül, Atambayev ile zirvenin yapıldığı Ala Arça Kongre Merkezi'nde ikili bir görüşme gerçekleştirdi.

   

  Daha sonra Gül, Atambayev, Nazarbayev ve Rasizade Bişkek Zirvesi Deklarasyonu'nu imzaladı.

   

  Dışişleri bakanları da Türk Konseyi Genel Sekreterliği'nin finansmanı anlaşmasını imzaladı.

   

  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de Kırgız muhataplarıyla Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Tüzüğü Hakkında Mutabakat Zaptı ile Hükümetler Arasında Uyuşturucu,Psikotrop ve Ara Kimyasal Maddelerin kaçakçılığı ile Mücadele İşbirliği Anlaşması imzaladı.

   

  Dinçer ayrıca diğer üye ülkelerin ilgili bakanları ile Astana'da Türk Akademisi, Bakü'de Türk Kültür Miras Vakfı kurulmasına ilişkin anlaşmalara da imza koydu.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı