Gündem Haberleri

  Çukurca'daki Mehmetçik Dershanesi'nde eğitim başladı

  Serdar KARA/ÇUKURCA (Hakkari), (DHA)
  07.10.2008 - 13:19 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ'nin Irak sınırındaki Çukurca ilçesi'nde görev yapan Mehmetçikler, bir yandan PKK'lı teröristlere yönelik amansız mücadelesini sürdürürken, bir yandan da öğrencilerin eğitimleri için imkanlarını seferber ediyor. Çukurca'da 2006 eğitim öğretim yılında hizmete açılan ve ilçenin tek dershanesi olan Mehmetçik Dershanesi'nde bu yılki eğitim- öğretim 50 öğrenciyle başladı.

  Türk Silahlı Kuvvetleri, teröristlere yönelik operasyonlarını aralıksız sürdüdürken, sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemi de aksatmadan sürdürüyor. 2006 yılında hizmete açılan Mehmetçik Dershanesi, 50 öğrenciyle düzenlenen törenle bu yılki eğitim- öğretime başladı. İlçenin Cumhuriyet Mahallesi'nde hizmet veren ve geçen yıl 8'i fakülte, 5'i yüksekokul olmak üzere 13 gence üniversite kapılarını aralayan Mehmetçik Dersanesi'nin açılışına, Çukurca 20'nci Jandarma Tugay Komutanlığı'nda görevli Kurmay Albay Taner Uysal, Çukurca Belediye Başkanı AKP'li M. Yaşar Turan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erdem Özgün, dershane öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, davetliler sınıflarda eğitim öğretim gören öğrencileri ziyaret etti.


  Törende konuşan Kurmay Albay Taner Uysal, eğitim olanaklarının kısıtlı olduğu ilçede Mehmetçik Dershanesi'nin önemine dikkat çekti. Kurmay Albay Uysal, “2006 yılında hizmete açılan Mehmetçik Dershanesi, bu yıl da Çukurcalı gençlere daha iyi bir eğitim vermek için çalışacak. Dershanemiz gerek fiziksel, gerekse eğitim kadrosu olarak diğer illerdeki özel dershanelerden hiçbir farkı yoktur. Ne olursa olsun, kim olursa olsun, çalışmadan hiçbir iş ve başarı olmaz. Nefes alma verme kadar hayatınızın bir gerçeğidir. Yeni eğitim öğretimi yılının sizlere başarı getirmesini diliyorum” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı