Gündem Haberleri

  Çukurca’dan yoğun top atışı

  Serdar KARA/ÇUKURCA(Hakkari), (DHA)
  15.10.2008 - 17:26 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ’nin Kuzey Irak’a sıfır noktasında bulunan Çukurca İlçesi’nde yoğun top atışı yapıldı. Topların Kuzey Irak’ta bulunan PKK’nın önemli kamplarından Zap ve Çemço bölgelerine atıldığı bildirildi.

  PKK terör örgütünün Hakkari’nin Şemdinli İlçesi Aktütün Karakoluna yaptığı hain saldırının ardından sınırda Mehmetçik alarma geçti. Özellikle PKK’lı teröristlerin geçiş bölgelerinde en küçük bir hareketlilik gören Mehmetçik, bu bölgelere sınırda konuşlu bulunan birliklerinden bomba yağdırıyor. Hakkari’nin Kuzey Irak’a sıfır noktada bulunan Çukurca İlçesi’nde saat 16.00 sırılarında yoğun şekilde top ateşi yapıldı. Sınır ötesine yapılan Güneş Harekatı’nın önemli noktalarından biri olan Çukurca’daki Hakantepe ve Işıklı’daki birliklerden ateşlenen obüslerin, PKK’nın önemli kampları olan Zap ve Çemço bölgesini vurduğu bildirildi. Yaklaşık 30 dakika süren ve çok sayıda atılan topların sesi Çukurca İlçesi’nden de duyuldu.

  İki gün önce de bir grup PKK’lı terörist Çukurca İlçesi Gazitepe böglesinde bulunan sınır karakoluna ağır silahlarla taciz ateşi açmış, Mehmetçiğin karşılık vermesiyle PKK’lı teröristler bölgeden kaçmıştı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı