GeriGündem Cudi'de bir uzman çavuş şehit oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cudi'de bir uzman çavuş şehit oldu

Cudi'de bir uzman çavuş şehit oldu
refid:19529798 ilişkili resim dosyası

CUDİ Dağı’nda operasyon yapan güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında bu sabah çıkan çatışmada uzman çavuş Mehmet Bostanoğlu şehit oldu.

Şırnak Cudi Dağı'nda operasyon yapan güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında bu sabah çıkan çatışmada uzman çavuş Mehmet Bostanoğlu şehit oldu. Şırnak yakınlarındaki Cudi Dağı'nda kış üslenmesi hazırlığında oldukları belirlenen 20 kadar teröristi etkisiz hale getirmek için güvelik güçleri 3 gün önce operasyon başlatılmıştı.

PKK’LILAR YOĞUN ATEŞ ALTINDA

Cudi Dağı’ndaki çatışmada uzman çavuş Mehmet Bostanoğlu’nun şehit olmasının ardından sürdürülen operasyonda Kobra helikopterler PKK’lıların bulunduğu alanları gün boyun yoğun ateş altına alındı. Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı da son ayların en büyük hareketliliği yaşanırken, peş peşe kalkan Sikorsky helikopterler operasyon bölgesine sürekli komandoları indirdi.

Operasyonda 15 PKK’nın öldürüldüğü haberleri yayılırken, Şırnak Valisi Vahdettin Özkan bu konudaki sorulara "Elimizde şu anda öyle bir bilgi yok" demekle yetindi.

ÖLEN PKK’NIN ÜZERİNDEN 10 BİN LİRA ÇIKTI

Bu arada Şırnak’ın İdil ve Güçlükonak ilçeri arasındaki Cehennem Deresi’nde dün öldürülen PKK’nın sözde bölge sorumlusu ’Agit Batman’ kod adlı Yusuf Aktara’nın üzerinden İdil İlçesi’nde daha önce işlenen bazı cinayetlere ilişkin bilgi notları ve belgeler çıktı. Güvenlik görevlilileri, bu belge ve bilgiler üzerine cinayet dosyalarını yeniden açarken, bir çok cinayetin aydınlatılabileceği belirtildi. Üzerinde iki ayrı sahte kimlik bulunan PKK’lı Aktara’nın cebinden de yaklaşık 10 bin lira çıktı.

PKK’nın sözde bölge sorumlusu Aktara’nın etkisiz hale getirilmesiyle ilgili detaylarda ortaya çıktı. Bölgede daha önce teslim olan PKK’lıların verdiği bilgiler üzerine Cehennem Deresi’nde yaklaşık 80 kişilik jandarma ve polisin özel timleri operasyon düzenledi. Operasyonda yaklaşık 50 mağara tek tek arandı. Güvenlik güçleri zeminin ıslak olması üzerine bir ayak izini takip etti. Ayak izlerinin bir mağaraya girdiğini belirleyen güvenlik güçleri, PKK’lının da içeride bulunduğunu tespit etti. Mağaranın girişinde ’Teslim ol’ çağrısına Aktara’nın ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada PKK’lı ölü olarak ele geçirildi. PKK’lı Aktara’nın cesedi otopsi yapılmak üzere Malatya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

ŞEHİT ATEŞİ SİLİFKE’YE DÜŞTÜ

Bostanoğlu’nun şehit olmasının ardından acı haber Silifke İlçesi’ndeki Atik Mahallesi 124 Sokak No: 30 adresinde oturan annesi Sıdıka Bostanoğlu’na Garnizon Komutanı Personel Yarbay İbrahim Alan, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hakan Sayılan ve Emniyet Müdürü Volkan İmişçi, tarafından verildi.

BİNGÖL'DE 400 ASKERLE PKK OPERASYONU

Oğlunun şehit olduğunu öğrenen işitme ve konuşma engelli anne ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Sinir krizi geçiren şehidin yakınlarına sağlık ekipleri müdahale ederken, şehidin annesi Sıdıka Bostanoğlu’na ise bir astsubay sarılarak sakinleştirmeye çalıştı.

Babasını 1997 yılında kaybeden, 2001 yılında uzman çavuş olan Mehmet Bostanoğlu’nun evli ve iki çocuk babası olduğu, eşi ve çocuklarının da Şırnak’ta olduğu öğrenildi. 

ŞEHİDİN EVİNDE YAS / WEB TV  

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle