Gündem Haberleri

  Cudi’de terör yuvaları bombalandı

  Şenol ÇAKIR/ŞIRNAK, (DHA)
  16.05.2008 - 12:35 | Son Güncelleme:

  ŞIRNAK’ın Cudi Dağı’nda dün gece bir grup terörist termal kameralar tarafından tespit edildi. Teröristlerin bulunduğu bölge ise obüslerle top atışına tutuldu. Sabah saatlerinde de bölgede arazi arama tarama çalışması başlatıldı.

  SINIRDAN SON FOTOĞRAFLAR..

  PKK terör örgütüne yönelik operasyonların sürdüğü Şırnak bölgesinde dün gece ve bu sabah askeri hareketlilik en üst seviyeye çıktı. Dün gece Cudi Dağı bölgesinde hareket halindeki bir grup terörist ‘Baykuş’ adı verilen termal kamera sistemiyle tespit edildi. Teröristlerin izlendiklerinden habersiz engebeli arazide gece ilerlerken, bölgenin koordinatları en yakın birliğe iletildi. Ardından da 40 kilometre menzilli obüslerle teröristlerin bulunduğu alan bombalandı. Şırnak şehir merkezinden de duyulan top sesleri yaklaşık 1 saat sürdü. Sabah ise bölgede arazi arama tarama çalışması başlatıldı. Komandoların katıldığı bu operasyonda teröristlere ait çok sayıda gıda ve yaşam malzemesi ile mühimmatın bulunduğu öğrenildi.

  Bu arada Türk Silahlı Kuvvetleri Irak sınırına yığınak yapmaya devam ediyor. Dün akşam saatlerinde 7 askeri TIR ile Cizre Tank Taburu’na Zırhlı Personel Taşıyıcı (ZPT) araçları getirildi. 12 Zırlı Personel Taşıyıcının sınırdaki birliklere gönderileceği belirtildi.

  Öte yandan Mehmetçik, Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nin Kato Dağı’na operasyona çıktı. Bir yandan karayolunda mayın taraması yapan askerler diğer taraftan dağlarda bulunan teröristlerin izini sürdü.


   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı