Gündem Haberleri

  Cudi Dağı’da kapsamlı operasyon

  Ramazan İMRAĞ/CİZRE (Şırnak), (DHA)
  14.05.2010 - 15:29 | Son Güncelleme:

  ŞIRNAK’ın Irak sınırında bulunan Cudi Dağı’ndaki PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için büyük bir operasyon başlatıldı. Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Tümen Komutanlığı’na bağlı birliklerin katıldığı operasyonda Cudi’nın bir çok stratejik noktası kuşatma altına alındı.

  Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte Kuzey Irak’tan sızmaların artabileceği istihbaratı üzerine harekete geçen Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı tarafından Kuzey Irak sınır şeridi üzerinde bulunan Cudi Dağı’nda geniş kapsamlı bir operasyon başlatıldı. Şırnak ile Cizre arasında bulunan İkizce Tugay Komutanlığı ile Bolu’dan gelen jandarma özel komando timleri Sikorsky helikopterlerle Cudi Dağı’nın Toptepe, Cevizdüzü, İki Kiraz, Köseli, Derebaşı, Koyunören ve Aksu bölgelerine indirildi.

  Kobra helikopterlerin havadan destek verdiği operasyonlarda, Cudi Dağı’na çıkan yollarda da zırhlı ve frekans karıştırıcı Jammer’li araçlar eşliğinde mayın araması yapıldı. Cudi’de PKK’lıların bulunabileceği alanlar da Kobra tipi helikopterler tarafından bombalandı. Ağır silahlarla donatılmış jandarma özel harekat timleri, Cudi’nın yanı sıra karşısında bulunan Küpeli Dağı’nın Kızılsu Mevkii’nde de operasyonlarını sürdürüyor. Operasyonlarda jandarma komandolara destek veren köy korucularından bazılarının ise, görüntü alınırken tanınmamak için yüzlerini puşularla kapatması dikkat çekti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı