Gündem Haberleri

  Cüceden kastı Davutoğlu

  Okan KONURALP / TRABZON
  18.01.2015 - 01:54 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın Bakanlar Kurulu’na başkanlık etmeye hazırlanan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a “En azından Sayın Abdullah Gül nasıl cumhurbaşkanlığı yaptıysa, benzer bir cumhurbaşkanlığı yapsın. Devleti ayakta tutan teamüllerdir. Bakanlar Kurulu üzerinde bir vesayet algısını da ortadan kaldırmış olur. Özetle pazartesi, Bakanlar Kurulu’na başkanlık etmemesi en doğrusu olur” dedi.

  Çevre Hareketi temsilcileriyle buluşmak için Trabzon’a gelen Kılıçdaroğlu, Hürriyet’e şunları söyledi:

  BAŞKA KİM OLABİLİR

  (Erdoğan’ın ‘Büyük düşünmek cücelerin işi değil’ sözleriyle ilgili) Ben bu sözlerinden Davutoğlu’nu kastettiğini düşünüyorum ki, önceki gün Birgün Gazetesi’nin manşeti de ‘Uzunu da kısası da çok yiyor’ şeklindeydi. Başka kimi kastedebilir; fiziksel engelli vatandaşlarımızı, cüce olarak nitelendirilen vatandaşlarımızı kastettiğini nasıl düşünebilirim? Zaten kendisi de cümlenin ardından düzeltiyor sözlerini hemen.

  YETERSİZLİĞİ YÜZÜNDEN

  Cumhurbaşkanı’nın Bakanlar Kurulu’na başkanlık etmesinin gerekçesi, Davutoğlu’nun yetersizliği. Davutoğlu, yeterli birisi olsaydı Cumhurbaşkanı’na karşı bir tavır koyardı. Davutoğlu, yasaların Başbakan’a verdiği hakları kullanamıyor, frenleniyor, baskı kuruluyor. Pazartesiden itibaren vesayet altında bir Başbakan’ın ülkeyi yönetememesinin Türkiye’yi getirdiği noktayı izleyeceğiz. Sayın Davutoğlu’nun yetersizliğinin tescilidir bu. Cumhurbaşkanı tescil ediyor, ‘Getirdik Başbakanlık koltuğuna oturttuk ama bu kişi ülkeye yönetemiyor’ demiş olacak.

  MASKOT BAŞBAKAN

  (Davutoğlu’nun ‘Muhalefet meydanlarda yok’ sözüne) Sanırım yandaş medya dışında gazete okumuyor. Bütçe görüşmeleri sırasında yaptığım konuşmadan ezberi yeterince bozuldu zaten. Sorduğum 18 sorunun hiçbirine yanıt vermedi. Önce o sorularıma yanıt versin. Merak etmesin biz meydanlardayız. Davutoğlu’nun önce ‘Ben gerçekten Başbakan mıyım?’ diye sorgulaması lazım. Başbakan olarak var ama yetkilerden arındırılmış maskot bir Başbakan. 4 bakanı çağırdın, ‘Siz kendiniz Yüce Divan’a gitmeyi isteyin’ dedin. O 4 bakan çıktılar Cumhurbaşkanı’na ve Yüce Divan’a gidilmemesi yönünde irade beyan ettiler. Davutoğlu da bu iradeye uyacağını ifade etti örtülü olarak. 4 bakana bile sözünü geçiremedi. Böyle devam
  ederse Davutoğlu’nu da muhatap almayız artık.

  Kuymaklı kahvaltı

  Kılıçdaroğlu, Trabzon Balıkçılar ve Sebze Hali’nde balıkçılarla sohbet etti, kahvaltı sofrasında kuymak yedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı