Gündem Haberleri

  CSO'da repertuar kavgası

  Hürriyet Haber
  28.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın bir yıl içinde çalacağı eserlerin seçimi aşamasında ortaya çıkan anlaşmazlık kurumun perdelerini kapatma noktasına getirdi. CSO Müdürü Nedim Tanrıkulu ile CSO şefi Gürer Aykal arasında Cumhuriyet Karnavalı ile başlayan gerginlik bu kez de repertuvar hazırlanması sırasında su yüzüne çıktı.

  CSO Müdürü Tanrıkulu ile CSO şefi Aykal'ın ayrı ayrı repertuarlar hazırlayıp Kültür Bakanı İstemihan Talay'a iletmeleri gerginliği kurumun bir yıl kapanmasına yol açabilecek bir çizgiye taşıdı.

  Tanrıkulu ve Aykal kendi repertuvarlarının Bakanlık tarafından onaylanmasını beklerken, karşı tarafın eserlerinin seçilmesi durumunda mahkemeye gitmeyi hedefliyorlar. Olayın idari mahkemeye sevkedilmesi durumunda, repertuvar yokluğu nedeniyle konserler verilemeyecek.

  Tanrıkulu ve Aykal repertuvar hazırlama yetkisinin kendilerinde olduğunu öne sürüyorlar. Karşılıklı olarak başlatılan yetki tartışması ve repertuvar seçiminda Bakan Talay'ın nasıl bir çözüm yolu bulacağı kurumun çalışanlarını da heyecanlı bir bekleyiş içine soktu.


  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı