Gündem Haberleri

  CSO çaldı Ajda söyledi

  Hürriyet Haber
  17.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İlk kez düzenlenen ‘‘1. Uluslararası Ankara Kültür ve Sanat Festivali’’ büyük bir organizasyon eksikliğine sahne oldu. Ankara Kızılay Meydanı'nda konser nedeniyle kurulan dev ekrana ses yansımayınca görevliler, CSO görüntüleri eşliğinde Ajda Pekkan'ın parçalarını çaldı. Yetkililer kalabalığın dağılmasını önlemek için bu yöntemi uyguladıklarını belirttiler. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Şef Antonio Pirolli yönetiminde verilen konser görüntüleri eşliğinde, Ajda Pekkan'ın ‘‘İstenmiyorsun Artık’’ parçası yayınlandı.

  CSO'da düzenlenen konsere ise Kültür Bakanı İstemihan Talay ve Devlet Bakanı Hasan Gemici yanında kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

  Dev ekran organizasyonu için özel bir şirketle anlaşma yapıldığını belirten Ankara Valisi Erdoğan Şahinoğlu, sert tepki gösterdi. Vali Şahinoğlu yaşanan olayın üzüntü verici olduğunu belirterek, ‘‘Bizden yaklaşık 7 milyar para alacaklardı. Şimdi bu parayı ödemeyeceğiz’’ dedi.

  Talay da yaşanan olayın üzüntü verici olduğunu belirterek, ‘‘Böylesine güzel bir olayın yaşanan bir hata nedeniyle gölgede kalmaması gerekir. CSO konseri ayakta alkışlandı. Tüm sanatçıları bir kez daha kutluyorum’’ dedi.

  CSO sanatçıları ise yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduklarını belirterek, ‘‘Yine de buna şükretmek lazım. Görevliler Ajda Pekkan yerine göbek havası da çalabilirlerdi’’ yorumu yaptılar.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı