Gündem Haberleri

  Çözüm için birlikte toplantı yapsınlar

  Hürriyet Haber
  05.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Leyla Zana’nın ardından Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan’ın da “Kürt sorununu Erdoğan çözer” yönündeki sözleriyle ilgili, “Başbakan böyle bir beklenti yarattı anladığım kadarıyla. O zaman oturmalılar masaya ve nasıl çözeceklerini, toplumsal desteği nasıl alacaklarını kamuoyuna açıklamalılar. Bu toplantıyı birlikte de yapabilirler. Eğer bir toplumsal destek söz konusu olursa ve bu sorun da çözülürse memnun oluruz” dedi.

  Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ve yardımcılarının Ahlatlıbel tesislerinde düzenlediği kahvaltı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Suriye Devlet Başkanı Esad’ın açıklamalarıyla ilgili şunları söyledi: “Esad’ın açıklamalarıyla Türkiye’nin açıklamaları çelişiyor. Biz kendi devletimizin yetkililerinin verdiği bilgilere güveniyoruz. Başbakan ve Davutoğlu’na düşen görev, Rusya, ABD ve İngiltere olmak üzere ilgili ülkelere çağrı yapmak, uçağımızla ilgili tespitlerinin aktarılmasını istemektir. Bu bilgiler kamuoyuyla paylaşılmalıdır.
  Kılıçdaroğlu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın Fethullah Gülen ile ilgili değerlendirmelerini ise “Henüz kendisiyle görüşmedim, arayacağım. O konudaki ayrıntıları telefonda görüşürken belki bana da aktarır” sözleriyle değerlendirdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı