Gündem Haberleri

  Costa Concordia kaptanının ev hapsi cezası kaldırıldı

  Reha ERUS / ROMA
  06.07.2012 - 11:50 | Son Güncelleme:

  Geçtiğimiz 13 Ocak’a Giglio Adasında kayalara çarparak alabora olan “Costa Concordia” yolcu gemisinin kaptanı Francesco Schettino’nun evinde göz hapsi cezası Grosetto Savcılığı tarafından kaldırıldı.

  32 yolcunun ölümüne yol açan kazada kaptan Francesco Schettino bundan böyle tutuksuz yargılanacak. Avukatı aracılığı ile bir açıklama yapan kaptan Schettino kaza sırasında kutsal bir elin kendisine değdiğini ve inanılmaz bir manevra yeteneği ile Costa Concordia'nın batmasını engelleyerek ve sahile vurmasını sağladığını öne sürerek, “Kimse bana rotadan çıktığımızı söylemedi. Ama ben anında tekrar doğru rotaya girerek gemimim toplu mezar olmasını engelledim” dedi.

  Bu arada Grosetto Savcılığı'nın verdiği karar üzerine kazada yaşamını yitiren yolcuların yakınları, “Adaletin vicdanı hiç mi yok?  Bir cani ödüllendiriliyor. Kurbanlarımızın kemikleri sızlayacak” açıklaması yaptı. Kaptan Schettino kendisi ile ilgili mahkemenin aldığı yeni kararla ikamet ettiği  Meta kasabasını terk edemeyecek ve her gün jandarma karakoluna giderek imza verecek. Kaptanın avukatı Bruno Leporatti müvekkilinin evinde göz hapsi cezasının kaldırılmasından sonra bir süre dışarıyla çıkmak istemediğini belirterek medyaya, “Boşuna evinin kapısının önünde beklemeyin” uyarısında bulundu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı