Gündem Haberleri

  Çöpten pitbull çıktı

  Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA)
  15.07.2010 - 10:37 | Son Güncelleme:

  ÇEVRE ve Orman Bakanlığı'nın pitbull cinsi köpeklerin toplatılmasına ilişkin kararına yönelik tartışmalar devam ederken, paniğe kapılan pitbull sahipleri köpeklerini sokaklara terk etmeye başladı.

  Cezadan korkan pitbull sahiplerinden biri de 4 aylık yavru köpeğini Antalya'nın Lara semtinde çöp konteynerine bırakıp kaçtı. Yaraları bulunan yavru pitbull çöpe bırakılınca hastalığa da yakalandı. Antalya'nın Örnekköy Mahallesi'nde yaşanan olayda, Belçika'dan tatil için gelen Cathrin Pfeiffer çöp konteynerindeki köpeği fark etti. Antalya'da yaşayan ve merkezi Almanya'da bulunan Hayatı Koruma Derneği'nin (Care-4 Life) gönüllüsü Alman vatandaşı Anna Neuner'e ulaşan Pfeiffer, köpeğin kurtarılmasını sağladı.

  Yavru pitbullu yaralı ve hasta halde teslim aldıklarını belirten Anna Neuner, ilk olarak veterinere götürdüklerini ve tedavilerinin sürdüğünü söyledi. Neuner, çevredekilerin ifadelerine göre, yavru pitbullun gece saatlerinde gelen lüks bir otomobille çöpe bırakıldığını kaydetti. Çevre ve Orman Bakanlığı'nın kararının pitbull sahiplerini çok endişelendirdiğini ve sokağa terk edilmiş çok sayıda pitbull ile karşılaştıklarını da belirten Anna Neuner, panik yaratılarak hayvanların sokağa terk edilmesine neden olunmasına tepki gösterdi.

  ADINI ‘BERGEN’ KOYDULAR

  Örnekköy Mahallesi'ndeki evinde kızı Anna Banu Neuner ile birlikte çöpe bırakılan yavru pitbulla sahip çıkan Anna Neuner, yaşadığı acılar nedeniyle dişi olan pitbulla, şarkıcı ‘Bergen'in adını koyduklarını söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı