Gündem Haberleri

  Çöplükte yangın çıktı... Yürekler ağza geldi...

  AA
  13.05.2017 - 21:20 | Son Güncelleme:

  Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde Spil Dağı eteklerinde bulunan Büyükşehir Belediyesi çöplüğünde yangın çıktı. Yangına 15 itfaiye aracı, 1 arazöz ve 1 helikopter ile müdahale edildi. Ormanlık alana sıçramaması için büyük mücadele edilen yangın yaklaşık 5 saatte kontrol altına alınabildi.

  Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ile Manisa Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından karadan ve havadan yapılan 5 saatlik müdahale sonucu yangın kontrol altına alındı.

  Dumandan etkilenen bir itfaiyeci ambulans ile Manisa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ali Gül, gazetecilere yaptığı açıklamada, saat 18.30 civarında çıkan yangınla ilgili şunları kaydetti:
  "Özelikle endüstriyel atıkların olduğu bölümde yangın meydana geldi. Daha alt bölümdeki çalışmalar zaten devam ediyordu. Endüstriyel atıkların bulunduğu bölgenin üstü kapatılması planlanıyordu, bazı sebeplerden gecikti. Yakında oradaki atıkların üstü kapatılacak. Yangına 15 itfaiye aracı, havadan ve iş makinalarıyla müdahale edildi. Yangın kontrol altına alındı, bugün tamamen söndüreceğimizi tahmin ediyorum. Endüstriyel atıktan dolayı yangın bölgesinde yoğun duman var, bir itfaiyeci etkilendi. Şu an devlet hastanesinde kontrolleri yapılıyor, sıkıntılı bir şey yok."

  Yangının ormanlık alana sıçramadan kontrol altına alınmasının büyük bir faciayı önlediğine vurgu yapan Gül, "Endüstriyel atıklardan dolayı kara dumanlar çıktı, bunun etkisiyle yakın çevredeki mahalleler etkilendi ama kısa sürede müdahale edildiği için şu an için herhangi bir olumsuzluk yok." dedi.

  İHH Manisa Arama Kurtarma (İHH MAK) ve Manisa Telsiz Radyo Amatörleri Arama Kurtarma Derneği (MAT) ekipleri itfaiye ekiplerin dumandan etkilenmemesi için su ve ayran dağıttı.

   

  Çöplükte yangın çıktı... Ormana doğru ilerliyorManisa'nın Şehzadeler ilçesinde Spil Dağı eteklerinde bulunan Büyükşehir Belediyesi çöplüğünde yangın çıktı. Yangına 15 itfaiye aracı, 1 arazöz ve 1 helikopter ile müdahale ediliyor ancak halen yangın kontrol altına alınamadı.

   

  Çöplükte yangın çıktı... Yürekler ağza geldi...

  SON 24 SAATTE NELER OLDU?

  Son 24 saatte ne oldu? (13.05.2017) - 2İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

   

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı