Gündem Haberleri

  ''Çöp kayığı'' ile deniz temizliği

  Hürriyet Haber
  26.04.2004 - 14:48 | Son Güncelleme:

  Zonguldak Belediyesi'nin kayıkla dolaşan çöp ekibi, limandaki atıkları topluyor. Bir yandan kürek çeken, diğer yandan da limana atılmış atıkları toplayan ekipleri, vatandaşlar ilgiyle izliyor.

  Zonguldak Belediye Başkanı Secaattin Gonca, cadde ve sokakların temizliğinin yanı sıra denizlerde özellikle pet şişe gibi katı atıklarının toplanması ve kötü görüntünün ortadan kaldırılması için başlattıkları çalışmaları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kendisini ziyaret eden öğrencilerin talebi üzerine hızlandırdıklarını söyledi.

   

  Kentlerde modernliğin en önemli ölçütlerinden birinin temiz bir görünüm olduğunu, yerel yönetimler kadar vatandaşlara da bu konudagörev düştüğünü ifade eden Gonca, şöyle dedi:

   

  ''Kayıkla deniz kenarlarında dolaşan ekibimiz, özellikle limanda biriken çöpleri topluyor. Ne yazık ki denizden çok fazla miktarda katı atık çıkıyor. Bunun için de vatandaşlarımızın daha duyarlı olması gerekiyor. Biz, belediye olarak elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Ekibimiz denizden topladığı atıkları çuvallara doldurarak, çöp kamyonlarına atılmasını sağlıyor. Ancak havaların kötü olduğu günlerde bu çalışmaları yürütmemiz mümkün olmuyor.

   

  Mavi ile yeşilin iç içe geçtiği kentimizde, güzelliklerin korunması çok önemli. Çevreyi kirlettikleri tespit edil kişilere ise yaptırım uygulanacağı unutulmamalı.''

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı