Gündem Haberleri

  Conoların fahre zehiri sattığı ortaya çıktı

  Fatih KARAÇALI/ ADANA, (DHA) -
  12.01.2012 - 19:44 | Son Güncelleme:

  ADANA’da 6 gün önce Cono aşiretine yönelik olarak helikopter ve özel harekat timlerinin desteğinde 550 polisin katıldığı uyuşturucu operasyonunda ele geçirilen eroin paketlerinin içine fare zehiri, floresan lamba tozu ve kahve karıştırıldığı ortaya çıktı.

  Adana Emniyet Müdürlüğünün geçtiğimiz cumartesi günü, ’torbacı’ diye tabir edilen sokak satıcılarına yönelik Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde oturan Cono Aşireti mensuplarına yönelik operasyon düzenlemişti. Operasyonda 2 bin 586 paket eroin ve 463 gram esrar maddesi ele geçirilmiş, 63 kişi gözaltına alınmışdı. Şüphelilerden 49’u çıkarıldığı mahkemede tutuklanmıştı.

  LABORATUVARDAN GELEN SONUÇ

  Operasyonda yakalanan kadınların el cüzdanında ele geçirilen bir dozluk eroin şeklindeki paketler, tahlil için Bölge Kriminal Laboratuarı’na gönderildi. Laboratuarda tahlilleri yapılan her biri 25 miligram ağırlığındaki eroin paketlerinin içinde uyuşturucuyla yarı yarıya fare zehri, florasan lamba tozu, kahve, süt tozu ve şekerden oluşan ’3’ü bir arada’ içecek karıştırıldığı saptandı.

  Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularında da uyuşturucuya fare zehiri ve diğer maddeleri karıştırdıklarını itiraf eden zanlıların, ’Bizde eroine verecek para ne gezsin? Biz bağımlıları kandırmak için paketlere fare zehiri basıp satıyoruz. Maksat para kazanmak. Biz eroin satmıyoruz’ diye savunma yaptıkları öğrenildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı