Gündem Haberleri

  Çömez'in iddialarına Aksakal Belediye Başkanı'ndan yanıt

  A.A.
  27.02.2006 - 17:56 | Son Güncelleme:

  Balıkesir'in Bandırma ilçesine bağlı Aksakal Beldesi Belediye Başkanı Kazım Yeşilırmak, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın, beldelerinde bulunan oğluna ait tesise ceza kesilmemesi için belediyelerine yardım gönderdiğine dair iddianın gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

  Balıkesir'in Bandırma ilçesine bağlı Aksakal Beldesi Belediye Başkanı Kazım Yeşilırmak, Maliye Bakanı Unakıtan'ın oğlu Abdullah Unakıtan'ın sahibi olduğu A.B. Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye ait tesislerin beldelerinde bulunduğunu söyledi. Belediye tarafından bu tesise kesilen hiçbir ceza bulunmadığını dile getiren Yeşilırmak, şunları kaydetti:

  “Mücavir alanlarımız içindeki tesise bugüne kadar hiçbir ceza kesmedik. Kesmemizi gerektirecek herhangi bir neden olursa ceza kesmekten kaçınmayız. Maliye Bakanı Unakıtan tarafından beldemize bugüne kadar yardım yapılmamıştır. Yapılırsa bunu düzenleyeceğimiz basın toplantısıyla paylaşırız. İddia edildiği gibi bizlere ceza kesmeme karşılığı herhangi bir yardım yapılmamıştır.”

  AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a gönderdiği açık mektupta, “fabrikanın arıtma sistemi için ceza kesilmemesi karşılığında Aksakal Belediyesi'ne yardım adı altında para gönderip gönderilmediğinin” açıklanmasını istemişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı