Gündem Haberleri

  Çölyak hastalarına bayram hediyesi

  A.A
  26.11.2009 - 16:32 | Son Güncelleme:

  İstanbul Halk Ekmek, çölyak ve fenilketonuri hastaları için ürettiği glutensiz çikolatalı gofretleri, hastalara gönderdi.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesinin iştiraklerinden İstanbul Halk Ekmekten yapılan yazılı açıklamaya göre, 2005 yılının Ekim ayında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın talimatıyla üretimine başlanan glutensiz ürünlerin, Yalova, Şanlıurfa, Diyarbakır, Kocaeli, Erzurum, Mardin, Bursa, Malatya, Elazığ ve Nevşehir gibi iller başta olmak üzere, tüm Türkiye'deki çölyak ve fenilketonuri hastalarına, kargo ile ücretsiz olarak gönderildi.

  Çölyak ve fenilketonuri hastaları için hazırlanan “bayram özel paketleri”nin bu yıl ilk kez İstanbul dışında yaşayan hastalara ulaştırıldığının ifade edildiği açıklamada, çölyak ve fenilketonuri hastalarının çoğunun ilk kez bu bayramda çikolatalı gofret yiyeceği vurgulandı.

  Glutensiz hamburger ekmeği, gofret, çikolata, grissini gibi ürünlerle hazırlanan “Bayram Özel Hediye Paketleri”ni alan hastaların Topbaş'a ve İstanbul Halk Ekmek'e teşekkür mesajları gönderdikleri belirtildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı