Gündem Haberleri

  Çok sayıda ünlü gözaltında

  Sefa KIDIK
  08.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü tüm birimleriyle, sosyeteye kadın pazarlayan organize fuhuş çetesine 3 aylık teknik takibin ardından bu sabah saatlerinde eşzamanlı baskın düzenledi.

  BÖYLE GÖZALTINA ALINDILAR

  ÜNLÜ MANKENLER DE GÖZALTINDA / WEB TV 

  SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİLER / WEB TV

   Savcının talimatıyla harekete geçen 170’in üzerinde polis, 60’tan fazla adrese yaptığı baskında mankenlerin de aralarında bulunduğu sermaye olarak kullanılan çok sayıda kadın ile satıcıları yakalandı. Gözaltına alınan mankenler arasında D.E. da var.

  Ahlak ve Kumar Masası ekiplerinin 3 aylık teknik takibi (telefon dinleme) sonucu kadın satıcılarının kaç kadın pazarladıkları, sosyete kesiminden müşterilerine hangi kadınların gittiği ve adresleri tespit edildi.

  Polis, fuhuş yapanları ve satıcılarını tespitinden sonra operasyon için savcıdan izin alındı. Sabah erken saatlerde onlarca ekip ellerindeki adreslere eşzamanlı baskın düzenledi. Cinayet Masası polislerinin dahi destek verdiği operasyonda gözaltına alınan satıcılar ve fuhuş yaptıkları belirlenen kadınlar gözaltına alındı. Sağlık raporlarının ardından Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen kadınlardan bazılarının ağlaması dikkat çekti. Bazı kadınlar ise neden gözaltına alındıklarını bilmediklerini ileri sürdü.

  9 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

  İstanbul'daki fuhuş operasyonunda, “mağdur” sıfatıyla ifadelerine başvurulan aralarında eski mankenlerin de bulunduğu 9 kişi, sağlık kontrolünün ardından serbest bırakıldı.

  Alınan bilgiye göre, İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliğinin 7 aylık çalışması ve teknik takibi sonucunda, sabah saatlerinde 200 polisin katılımıyla 70 ayrı adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda, eski mankenlerin de aralarında bulunduğu 23 kadın “mağdur” sıfatıyla ifadelerine başvurulmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilmişti.

  Asayiş Şubedeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıklar Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen kadınlardan 9'u daha sonra serbest bırakıldı.

  Diğer mağdur kadınların emniyetteki işlemleri sürüyor.

  Operasyon kapsamında yeni gözaltıların da olduğu belirtildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı