Gündem Haberleri

  'Çok acı çektim'

  Hürriyet Haber
  03.08.2012 - 08:19 | Son Güncelleme:

  Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, Ergenekon davasında dün ilk kez tanık olarak dinlendi.Özkök’ün vereceği ifade kadar uzun yıllar birlikte çalıştığı tutuklu komutanlarla mahkeme salonunda karşılaştığında neler hissedeceği de merak ediliyordu. Özkök hislerini ''Çok üzüntü duydum, çok acı çektim'' diye anlattı.

  Hilmi Özkök, tutuklu komutanlar da duruşma salonundayken ifade verirken ne hissettiğini Milliyet Gazetesi'nden Fikret Bila'ya anlattı.

  'ÇOK ACI ÇEKTİM'

  ''Çok üzüntü duydum. Çok acı çektim'' diyen Özkök, hislerini şu ifadelerle dile getirdi:
  ''Çok zor saatlerdi. İnsan duygulanıyor. Zaten ben, bu yüzden daha önce ziyaretlerine gidememiştim. İlker Başbuğ'u salonda görünce çok üzüntü duydum tabii. İlker Paşa sağolsun mahkemeye gelmiş. Sanıyorum ben geleceğim diye, çünkü daha önce mahkemeye gelmiyordu.

  HİLMİ ÖZKÖK SİLİVRİ'DEN BÖYLE AYRILDI / WEB TV

  ZİYARETLERİNE GİDEMEDİM ÇÜNKÜ...

  Kolay değil, çok üzüntü verici. Gitmek istemeyişimin nedeni de budur. İçlerinde benim komutanlarım var. Şimdi cezaevine gidip komutanlarımı ziyaretçi odasına çağırtmak çok uygun olmazdı. Bu sebepten de gidemedim ziyaretlerine.

  Komutan arkadaşlarım zaten bir şey sormadılar. Avukatlar da çok naziktiler. Biri hariç hepsi çok özenli konuştular. Sanıyorum Hurşit Tolon Paşa’nın avukatı soru sordu. Ama hiçbir gerginlik olmadı. Ben daha fazlasına hazırlıklı gelmiştim.

  EN KISA SÜREDE ÖZGÜRLÜKLERİNE KAVUŞSUNLAR

  Yargılama devam ediyor. Orada insanlar uzun süredir tutuklular. Çok acı çekiyorlar. Hepsiyle çok uzun süreler çalıştım. En kısa sürede özgürlüklerine kavuşmalarını diliyorum.

  YEMİNİME UYARAK CEVAP VERDİM

  Savcılar doğal olarak daha detaylı bilgi vermemizi istediler. Sorular sordular. Ben de yeminime uyarak cevap verdim. Daha önceki ifadelerimden çok farklı bir yön yoktu. Çok yeni bir şey söylemedim aslında. Önce verdiğim ifadede de esas itibarıyla bunları söylemiştim. Bazı konulara daha fazla açıklık getirdim, özellikle basında yanlış biçimde yer alan konulara.

  ADALETE VE ARKADAŞLARIMA YARDIM ETMEYE ÇALIŞIYORUM

  İfademe devam edilecek. Ben vatan hizmeti olarak görüyorum. Adalete ve dolayısıyla da arkadaşlarıma yardım etmeye çalışıyorum. Kolay değil, cezaevinde üzüntü ve acı çekiyorlar.''


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı