Gündem Haberleri

  Çocuklarına alan anneye hakimden övgü

  Hürriyet Haber
  16.10.2007 - 10:24 | Son Güncelleme:

  Çocuklarına esrar alan annenin mahkemede verdiği ifade hakimden büyük övgü aldı.

  16 ile 18 yaşlarındaki çocuklarının esrar kullandığını öğrenen anne, "çocuklar esrar almak için psikopat uyuşturucu satıcılarıyla muhattap olmasın, gece başlarına bir şey gelmesin" diye esrarı onlara kendisi almaya başladı.

  Polisin yakaladığı anne mahkemeye çıkarıldı. hakim "sen sadece çocuklarını düşünüyordun. çok iyi bir annesin" diyerek nicola copper'a 6 ay hapis yerine kamu hizmeti cezası verdi.

  Bir ilkokulda öğretmenlik yapan İngiliz Nicole Copper, geçen yıl 16 ile 18 yaşlarındaki çocuklarının esrar kullandığını öğrendi. Çocuklarının uyuşturucuyu gizlice veya tehlikeli yerlerde kullanmasını istemeyen aile, çocuklarının maddeleri sadece evde kullanmalarına izin verdi. Hatta öğretmen anne, çocukların küçük yaşta uyuşturucu tacilerlerinin eline düşmelerini önlemek için esrarı çocuklarına kendi vermeye başladı. Polisin bir ihbar üzerine arama yaptığı evde 116 gram esrar bulundu.

  Mahkemeye çıkarılan anne, " Eğer onlara kızsaydım bir şey zannedip, esrarı başka yerlerde içerlerdi. Ben de birkaç kez kullandım. Gece yarılarında sokaklarda uyuşturucu tacileriyle dolaşmasınlar, eroin kokain gibi başka maddelerle tanışmasınlar diye esrarı onlara ben verdim" diye kendini savundu. Hakim, " Sen sadece çocuklarını düşünmüşsün. Çok iyi bir annesin" diyerek Copper'a 6 ay hapis yerine 200 saat kamu hizmeti cezası verdi.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı