Gündem Haberleri

  Çocuklarımızın karnı barış içinde doysun

  Bülent SARIOĞLU - Hasan TÜFEKÇİ / KIRIKKALE
  31.05.2011 - 00:12 | Son Güncelleme:

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu seçim turunu dün Ankara’nın Şereflikoçhisar İlçesi, Kırıkkale, Bolu ve Sakarya’da sürdürdü.

  Kılıçdaroğlu, Kırıkkale mitingde özetle şunları söyledi: “Biz bu ülkede barış içinde yaşamak istiyoruz, özgürlük içinde yaşamak istiyoruz. Çocuklarımızın karnı barış içinde doysun istiyoruz, işimiz, aşımız olsun istiyoruz. Siz bakmayın onların dediğine. Efendim neymiş, istikrar sürüyormuş. Hangi istikrar? Türkiye’de vatandaşın borcu 2002 yılında 6 milyar lira, 2010 yılında 175 milyara çıkmış durumda. Kendi cepleri dolacak, vatandaşın cebi boşalacak, bunların derdi o.
  İlk milli harp sanayisini kuran parti CHP’dir. Babalarınıza, dedelerinize sorun, onların hepsi CHP’liydi, hepsi o fabrikalarda çalıştı, hepsi mücadele etti. Ben bunların tesislerini biliyorum. Efendim okulun badanası boyası yapılmış, tesis açıyorlar. Ya sen iş veriyor musun, aş veriyor musun vatandaşa?
  Para mı önemli can mı?
  Ben diyorum ki bu ülkede yoksulluğu bitireceğim, bir çocuk bile yatağa aç girmeyecek. Recep Bey’in bana cevabı, ‘Parayı nereden bulacaksın’ diyor. ‘Merkez Bankası’nda para var, gözünü o paraya diktin’ diyor. Para mı önemli, bir çocuğun hayatı mı? Bunların gözünü para bürümüş, insan açlıktan ölür mü 21’inci yüzyılın Türkiyesi’nde. Ben kendi hesabıma günde en az 16 saat çalışıyorum, 16 saat emek harcıyorum, alın teri döküyorum. Tek derdim var, bu ülkede huzur olsun, açlık olmasın, bu ülkede herkesin işi olsun. Tek derdim var, onurlu Türkiye olsun. Onların derdi başka. 16 saat çalışıyorum, AKP’nin gövdesini silkeliyorum, arada bir birileri düşüyor. Dallarını silkelemek de size ait.
  Emekli kusura bakmasın
  9 milyon emekliye sesleniyorum, sizin haklarınızı en çok savunan genel başkan benim. Ama kusura bakmayın emekli gidip AKP’ye oy veriyor. Emekli halinden şikâyet ediyorsa, kusura bakmasın, gelecek CHP’ye, babasının, dedesinin partisine oy verecek. Biz de ona huzur getireceğiz.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı