Gündem Haberleri

  Çocukları coplayan polislere soruşturma

  Hürriyet Haber
  28.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Karşıyaka'da bir parkta ateş yakarak ısınan tinerci çocukları coplayan polislere valilik emriyle soruşturma açıldı.

  İZMİR Karşıyaka Çarşısı yakınlarındaki parkta yakaladıkları tinercileri coplayan görüntüleri bir amatör kamera tarafından tespit edilen polis memurları M.Ç. ile H.Ç. hakkında soruşturma başlatıldı.

  Dört gün önce akşam saatlerinde meydana gelen olayda; 155 polis imdat servisine çarşı yakınındaki parkta tinerci çocukların ateş yakıp, çevreyi rahatsız ettikleri yolunda gelen ihbarı değerlendiren haber merkezi, Asayiş Ekipler Amirliği'nde görevli iki devriye polisini yönlendirdi. Olay yerine giden devriye polisleri M.Ç. ile H.Ç., yakaladıkları tinerci çocukları copla parktan uzaklaştırmaya çalıştı. Polislerin tinercileri copladığı sırada bir vatandaş amatör kamerayla çekim yaptı. Vatandaşın bir televizyon kanalına verdiği görüntü kaseti yayınlanınca, haberi ihbar kabul eden İzmir Emniyet Müdürlüğü, Valilik talimatıyla harekete geçti.

  Görüntülerden tespit edilen ve 10 yıllık tecrübeleri bulunduğu öğrenilen polis memurları hakkında soruşturma başlatıldı.

  Polis yetkilileri, yayınlanan ihbar konusu görüntü kasetinin tekrar izleneceğini, polis memurları ile tinerci çocukların ifadelerinin alınacağını kaydetti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı