Gündem Haberleri

  Çocukları annelerinin öldüğünü bilmiyor

  A.A
  25.08.2009 - 15:00 | Son Güncelleme:

  Hollanda'da bıçaklanarak öldürülen iş kadını Arzu Çakmakçı Erbaş'ın babası Mustafa Erbaş, “Zanlının öldüresiye 12 bıçak darbesi vurması, bu işin tamamen bilinçli yaptırıldığı izlenimini vermektedir” dedi.

  Mustafa Erbaş,10 Ağustosta bıçaklanarak öldürülen kızı Arzu Çakmakçı Erbaş'ın katil zanlısı olarak sokaklarda vizesiz yaşayan, eroin bağımlısı, 41 yaşındaki Nevzat K.'nin belirlendiğini söyledi.

  Hollanda polisinin zanlı hakkında kendilerine dün bilgi verdiğini ifade eden Erbaş, “Zanlının yakalanması için 5 bin avro ödül açıklandı. Bunun katilin yakalanmasını hızlandıracağını düşünüyoruz. Böyle bir caninin insanlar arasında dolaşmaması, her an, her şeyi yapabilecek karaktere sahip bu tip canilerin toplum içinde barındırılmaması gerekiyor” diye konuştu.

  ÖLDÜRESİYE 12 BIÇAK DARBESİ

  Bu tür insanların dünyanın her yerinde olduğunu belirten Erbaş, şöyle devam etti:
  “Bu insanlar satın alınmaya müsait. Suç işledikten sonra aranıyor ve yakalanıyor. Bu tarz insanları topluma zarar vermeden, sorunlu olduğu dönemde tespit etmek lazım. Bir başkaları bu tarz insanları maşa olarak kullanıyor. Muhtemelen bu şahsın da kızıma karşı böyle bir harekette bulunduğunu düşünüyorum. Öldüresiye 12 bıçak darbesi vurması, bu işin tamamen bilinçli yaptırıldığı izlenimini vermektedir. Yakalandıktan sonra arkasındakilerin ortaya çıkabileceğini düşünüyorum. İnşallah en kısa sürede yakalanır. Bu cinayetin sebebi ve müsebbipleri ortaya çıkar. Bir baba olarak bunu bekliyorum. Benim kızımı geri vermeyecek, ama yakalanması yüreklerimize biraz olsun su serpecek. Belki de bu caninin başıboş dolaşması engellenerek, ileride işlenebilecek cinayetlerin önüne geçilecek.”

  KATİLİNE YARDIM ETMİŞ

  Erbaş, kızı Arzu'nun yardımsever bir kişi olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:
  “Görgü tanıkları, Arzu'nun Hollanda'da bu kişiye dahi yardım ettiğini söylüyor. Bu kişiye yiyecek, giyecek, para vermiş olabilir. En son Rize'ye geldiğinde ramazan ayı nedeniyle birçok aileye yardım paketi hazırlamıştı. Halen bu yardımları dağıtıyorum. Onun el yazısı ile hazırladığı yardım kağıtlarını okurken, dağıtırken onu özlüyorum.”

  TORUNLARIM BİLMİYOR

  Mustafa Erbaş, 28 Ağustosta Hollanda'ya gideceklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
  “Kızımın işleri ve torunlarım Batuhan ve Nisanur'un okulu nedeniyle ailece Hollanda'ya gideceğiz. Torunlarım halen annelerinin orada onları beklediğine inanıyor. Onların bu zor dönemi psikolojik sorunlar yaşamadan aşmalarını sağlamaya gayret ediyoruz. 6 yaşındaki Nisanur 'Annem orada bizi bekliyor' diyerek umudunu koruyor. Bunu aşmaya çalışacağız.”

  Arzu Çakmakçı Erbaş, 10 Ağustos tarihinde Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da Geuzenveld semtinde işlettiği “Moedersschoot” adlı çocuk yuvasının yakınına arabasını park ettiği sırada, kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından bıçaklanarak ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede ölmüştü.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı