Gündem Haberleri

  Çocuklarda depresyon olur mu

  Hürriyet Haber
  18.12.2009 - 16:14 | Son Güncelleme:

  Yetişkinlerde sık yaşanan ve giderek bir salgın haline gelen depresyon çocukluk döneminde yaşanır mı? Ne gibi ihmaller ya da istismarlar çocukluk depresyonuna neden oluyor?

  Depresyon yaşayan çocuk nasıl anlaşılır, nasıl tedavi edilir? Tedavi ihmal edilir ya da geciktirilirse ne gibi problemler ortaya çıkar? Tedavisinde neden psikiyatri uzmanı ile psikolog birlikte çalışmalıdır gibi konuları uzmanlar ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek.

  Bu akşam saat 23.30'dan sonra ekrana gelecek olan programda Uğur Canbolat şu konulara cevap arayacak. Depresyonu tedavi edilmeyen çocuk ergenlik çağında ne gibi kimlik karmaşası yaşar? Çocuğun depresyona girmesinde anne babanın yanlış tutumlarının etkisi ne kadardır? Anne babanın depresyon geçirmiş olması çocuk için bir risk taşır mı? Kardeşin gelmesi, ya da sevgi ile ilginin ona yönelmesi depresyon nedeni midir? Ebeveynde mizaç bozuklu varsa çocukta yatkınlık olur mu? Depresyonda çocuğun beyin faaliyetlerinde mi değişiklik oluyor?

  Konuyla ilgili soruların canlı bağlantılar ile seyirci sorularının alınacağı ve 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta sorularının da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacağı Ayhan Pala'nın yönetmenliğinde Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu kendine iyi bakmak isteyenlerin 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı olan İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de..


   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı