Gündem Haberleri

  Çocuklara psikolojik ve sosyal destek

  İzmir
  04.02.2005 - 10:44 | Son Güncelleme:

  İzmir'deki bazı sivil toplum kuruluşları, Urla İlçesi'ndeki Barbaros Çocuk Köyü'ndeki “cinsel taciz ve ilişkiye girme” iddialarıyla psikolojik tahribata uğrayan çocuklara psikolojik ve sosyal destek verme kararı aldı.

  İzmir Yerel Gündem 21 Aile Sağlığı Çalışma Grubu Koordinatörü Prof. Dr. Nurselen Toygar, Çocuk Köyü'nde yaşanan olayların İzmir'in yarası olduğunu, bu yaranın sarılmasına yardımcı olmak istediklerini söyledi.

    

  Toygar, Türk Kadınları Birliği Bornova, Karşıyaka ve Urla şubeleri, İzmir Hastaneleri Gönüllü Anneler Derneği, Türkiye Aile Planlaması Derneği İzmir Şubesi, Bornova Kadınları Kültürel ve Dayanışma Derneği temsilcileriyle yaptıkları görüşmede, çocuklara destek verme yönünde karar aldıklarını ifade etti.

    

  “GEÇİCİ KORUYUCU AİLELİK YAPILABİLİR”

    

  Çocukların çok mağdur ve üzgün durumda olduklarını anlatanToygar, sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek ellerini taşın altına koyması gerektiğini vurguladı.

    

  Çocuklara nasıl destek verileceğinin, İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu başkanlığında yapılacak bir toplantıyla belirlenebileceğini ifade eden Toygar, Çocuk Köyü'ndeki olaylarla ilgili adli süreç devam ederken, sivil toplum kuruluşları olarak, çocukların geçici koruyucu ailelikle sahiplenilebileceğini ve korunabileceğini bildirdi.

    

  Olayları seyretmekle kalmak istemediklerini kaydeden Toygar, çocukların spor, müzik ve sosyal aktivitelerle rehabilite edilebilmesine katkı koyabileceklerini anlattı. Toygar, “Adli süreç devam ederken çocukların ihmal edilmemesi ve olayların etkisinden kurtulmaları için psikolojik destek vermeye hazırız. Yeni bir hayata başlamaları için çaba sarf etmek istiyoruz. Sayın Valimizin başkanlığında toplanarak neler yapılabileceğini görüşm
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı