Gündem Haberleri

  Çocuklar için poz verdiler

  Hürriyet Haber
  11.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  UNİCEF ve Louis Vuitton çocukların eğitimi için ünlülere futbol topu çantayla poz verdirerek kitap hazırladı

  Dünyanın ünlü çanta ve bavul markası Louis Vuitton, UNICEF'in katkılarıyla ünlülerin fotoğraflarının yer aldığı bir kitap hazırladı. Tüm dünya çocuklarına ithaf edilen bu özel kitabın satışından elde edilecek gelir UNICEF'e bağışlanacak.

  Bu kitapta ünlüler, Louis Vuitton'nun dünya kupası için tasarladığı LV monogram desenli futbol topu ile poz verdiler. Tüm dünyanın ortak tutkusu olan futbolun ana tema olarak seçilmesi bir tesadüf değil. UNICEF ve Louis Vuitton, zengin ya da fakir dünyanın her ülkesinde tüm çocukların top oynarken aynı tutkuyu paylaştığı fikrinden yola çıktılar. Louis Vuitton futbol topunu dünyanın ünlü isimleri ile REBONDS kitabında buluşturdu.

  BÜYÜK İLGİ

  Louis Vuitton, ‘‘REBONDS’’isimli bu kitabın satışından elde edeceği geliri UNICEF'e bağışlayarak, UNICEF'in eğitim programı çerçevesinde çocukların eğitimine katkıda bulunacak. UNICEF başkanı Carol Bellamy,‘‘yeni yüzyılın eşiğinde, gelişmekte olan ülkelerde milyonlarca çocuk eğitim haklarından mahrum ediliyor. İlköğretim, çocuklar için zorunlu olmalıdır. Okumak çocukların en doğal hakkıdır,’’diyor. Bellamy, bu konunun tüm dünya insanlarını iliglendirdiğini, bunun için de herkesin bu projeye aktif olarak katılması gerektiğini belirtiyor.

  BÜYÜK İLGİ

  Dünyanın dört bir yanında kendi alanlarında büyük başarılara imza atmış ünlüler gönüllü olarak bu projeye katkıda bulundular.

  Sean Connery, John Travolta, Sharon Stone, Carla Bruni, Gwyneth Paltrow, Michael Douglas, Anthony Quinn gibi starların yanı sıra iş ve politka dünyasının önemli isimlerinden Sony'nin yöneticisi Nobuyuki ve New York Belediye Başkanı Giuliani de LV topu ile Rebonds kitabına poz verenler arasında. Bu kitapta, LV topu ile adeta çocukluk yıllarına dönen ünlülerin çok ilgi çekici görüntülerine rastlamak mümkün.

  Eğitime katkı amacıyla hazırlanan REBONDS kitaplarının her biri çoçukların daha iyi bir eğitim almasını sağlayacak. Ağustos ayından itibaren satışa sunulacak olan REBONDS kitabı hakkında daha detaylı bilgiyi UNICEF ve Louis Vuitton mağazalarında bulabilirsiniz.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı