GeriGündem Çocuklar için kocaman adım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuklar için kocaman adım

Çocuklar için kocaman adım
refid:19004278 ilişkili resim dosyası

Sabancı Vakfı tarafından “serebral palsi”li (beyin felçli) çocukların eğitimi için yaptırılan Ataşehir’deki Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Metin Sabancı Okul Öncesi ve İlköğretim Okulları’nı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül açtı.

Açılış töreninde konuşan Dilek Sabancı, “Bu okula destek olmak, çocuklarımız için çalışmak, ailelerimize daha ulaşılabilir bir çözüm yolları sunabilmek adına bugün burada hep birlikte bir adım atıyoruz. Bundan böyle beraber birer adım atıp, sizlerin de katkı ve destekleriyle çocuklarımıza yeni ufuklar açacağız ve toplumda yer almalarını sağlayacağız” dedi.Ardından sahneye gelen serebral palsili Kağan Karabıyık’ın, “Bugün burada bizler için kocaman bir adım atıyorsunuz. Ben de arkadaşlarımla beraber kocaman adımlar atacağımıza söz veriyorum. İyi ki varsınız” sözleri büyük alkış aldı.

Emeklere değdi

“Kağan’ın mutluluğu hepimizi mutlu etti. Bütün emeklere değdi” diyen Hayrünnisa Gül de, “Eğitime yatırım geleceğe yatırımdır” anlayışıyla eğitimin en öncelikli mesele olarak ele alınması gerektiğini belirterek, “Bu konuda devletin yanında sivil toplum kuruluşlarına, hayırseverlere ve hepimize görev düştüğüne inanan birey ve ülkemdeki bütün çocuklara karşı sorumluluk hisseden bir anne olarak ben de üzerime düşeni yapmaya gayret ediyorum” diye konuştu.

Oyun oynadılar

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı kurucu üyesi, sanatçı Erol Evgin’in sunduğu törende kendisine kürsüye kadar eşlik eden serebral palsili Kağan Karabıyık’ın elini hiç bırakmayan Hayrünnisa Gül, daha sonra çocuklarla oynayıp birlikte davul da çaldı. Törene Türkan Sabancı, Güler Sabancı, Sabancı Vakfı ve TSÇV Mütevelli Heyeti Üyesi Dilek Sabancı ve Ali Ağaoğlu ile çok sayıda davetli katıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle