Gündem Haberleri

  Çocuk katili tecavüzcüye tutuklama

  Gülay ÖZEK/VAN, (DHA)
  11.07.2009 - 20:36 | Son Güncelleme:

  Van'ın Şerefiye Mahallesi'nde, ailesinin kayboldu diye polise bildirdiği ve bir gün sonra ölü bulanan 12 yaşındaki çocuğun katil zanlısı yakalandı.

  27 yaşındaki U.A. verdiği ifadesinde 12 yaşındaki Cüneyt Karahan'ı nasıl öldürdüğünü de soğukkanlılıkla anlattığı belirtildi. U.A., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Van'da, 8 gün önce kaybolan ve ailesinin polise haber vermesinin ardından da vatandaşlar tarafından yaşadığı evin yakınlarında ölü olarak bulunan 12 yaşındaki Cüneyt Karahan'ın katil zanlısı polisin takibi sonucu yakalandı. Karahan'ın 27 yaşındaki katil zanlısı U.A., polisin, cinayetin işlendiği Şerefiye Mahallesi'ndeki teknik çalışmalar ve görgü tanıklarından elde ettiği bilgiler ışığında dün yakalayarak gözaltına alındı. U.A., gözaltına alındıktan sonra olay yerine getirilerek polise cinayeti nasıl işlediğini büyük soğukkanlılıkla anlattı.

  U.A., verdiği ifadesinde, bir akrabasının evinin anahtarını habersizce aldığını ve bu anahtarın bir kopyasını çıkardığını, akrabası il dışına çıktığında ise korkunç planı hazırladığını anlattı. Polise, yoldan geçen Karahan'ı kömür taşıma bahanesiyle kandırdığını anlatan U.A., 12 yaşındaki Cüneyt Karahan'ı eve götürdükten sonra bıçak tehdidiyle ellerini, ayaklarını bağladıktan sonra tecavüz ettiğini, ardından da ağzına bez parçaları doldurup, yastıkla boğarak öldürdüğünü söyledi.
  Cinayetin ardından panikleyen ve ne yapacağını şaşıran U.A., öldürdüğü Karahan'ı, akrabasının evinin penceresinden dışarı attıktan sonra kaçtığını anlattı. Polisin yaptığı incelemeler neticesinde yakalanarak gözaltına alınan katil zanlısı bugün geniş güvenlik önlemleri altında Van adliyesine getirildi. U.A., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

  Gazetecilerin görüntü almasının engellenmesi için de U.A., adliyeye arka kapıdan alındı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı