Gündem Haberleri

  Çocuğuma laf söyletmem

  Büşra BOZOK
  24.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Amerika'daki bir sperm bankasından alınan spermle hamile kalan oyuncu Leyla Bilginel, doğum yaptığı İstanbul Cerrahi Hastanesi'nden taburcu oldu.

  Leyla Kömürcü fotoğrafları için tıklayın

  Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek yaklaşık 9 ay önce Amerika'daki bir sperm bankasından alınan spermle hamile kalan oyuncu Leyla Bilginel (Kömürcü), dün doğum yaptığı İstanbul Cerrahi Hastanesi'nden taburcu oldu.Taburcu olmadan önce bir basın toplantısı düzenleyen Bilginel, bazı kesimlerden gelen sert tepkilerin kendisini çok üzdüğünü söyledi. Kömürcü, İdil Çeliker'in kendisiyle ilgili yazdığı "Amerika'daki o çok meşhur sperm bankasının mudileri arasına yerleşen ilk Türk kadını olma özelliği taşıyan Kömürcü'nün, 9 aylık faizi dün kasadan çıkıp, kendisine teslim edildi" cümlesine de çok içerlediğini söyledi.

  Çocuğuma laf söyletmem
  Bu yazıdan bahsederken gözyaşlarına hakim olamayan genç anne kimsenin kendisini yıpratmasına izin vermeyeceğini söyledi. Sırf bu yüzden zaten babasının ailesiyle kavga ettiklerini dile getiren Leyla Bilginel eski soyadı Kömürcü'den mahkeme kararıyla vazgeçtiğini dile getirdi. Bilginel, basın toplantısında şunları söyledi: "Annelik müthiş bir duygu. Bu duyguyu tatmak için yıllardır can atıyordum. Ama üst üste gelen sağlık sebeplerim yüzünden çocuk yapamama riskim doğdu. Ben de son olarak bu yola başvurdum. Şunu herkes bilsin, ben çaresizdim. Hiç kimse için bu yolu önermiyorum. Hatta bence ülkemizde böyle bir sperm bankasının olmaması daha iyi. Ancak benim gibi çocuk sahibi olmak isteyenlerin çok iyi düşünmelerini öneririm. Bu kararı almak hiç de kolay değil. Oğlum kutsal /images/100/0x0/55eb4db6f018fbb8f8b892dfRegaib Kandili gecesi dünyaya geldi. Ben de oğlumun ismini Kur-an'da, Allah'tan gelen iyilik anlamında Kayra koymaya karar verdim. Çocuğumu sünnet de ettirdim. Oğlumu çok iyi yetiştireceğimi herkes görecek. Onu doğru yolda büyüteceğim ve her şeyi bilecek. Anne olmaya bu şekilde karar verdiğimde insanlar genelde yanımda oldular ama özellikle baba tarafımdan çok ağır hakaretler aldım. Bu yüzden oğluma Kömürcü soyadı layık görmedim ve Bilginel oldum. Beni asıl üzen bir yazarın hakkımda yazdığı çirkin bir yazıydı. Benim hayatıma dair aldığım bir karardır. Kimseye böyle yapın da demedim. Sanki namussuzluk yapmışım gibi yaklaşanlarla mahkemede hesaplaşacağım. Ben utanç verici hiçbir şey yapmadım. Bu çocuğu herhangi bir erkekten de doğurabilirdim ama bunu yapmadım".
  Basın toplantısında zaman zaman ağlayan Leyla Bilginel, çocuğunun ilerleyen dönemde "babalık" eksikliğini hissedeceğini bunu kapatmak için psikolojik destek alacağını ifade etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı