Gündem Haberleri

  Çocuğu olmuyor diye gelinini sokağa attı

  Hasan KILIÇ/OSMANİYE, DHA
  05.09.2005 - 01:31 | Son Güncelleme:

  62 yaşındaki kayınvalide, 5 yıllık gelinini ‘Sen bana torun veremiyorsun’ diyerek eşyalarıyla birlikte evden attı. Olaya sinirlenen koca da, annesini terk edip eşinin yanına gitti.

  OSMANİYE’nin merkeze bağlı Sayhöyük Köyü’nde annesiyle birlikte oturan kaynakçı Ahmet Yeşilkaya (41), 5 yıl önce gönlünü kaptırdığı Elmas Yeşilkaya (35) ile evlendi. Yeşilkaya çifti, çok istemelerine rağmen çocukları olmayınca doktora başvurdu. Yapılan tetkiklerde Elmas Yeşilkaya’nın yumurtalık kanallarında tıkanıklık olduğu belirlenip, ameliyat olması gerektiği ifade edildi.

  Ameliyat ettiremedi

  Son zamanlarda işsiz kalan Ahmet Yeşilkaya, ekonomik durumu kötü olduğu için eşini ameliyat ettiremedi. Çocuk sahibi olamayan Elmas Yeşilkaya bu yüzden kayınvalidesinin hedefi oldu. Gelin-kaynana arasında başlayan gerginlik son günlerde had safhaya ulaştı. ‘Sen bana torun veremiyorsun’ diyen kaynana, gelininin eşyalarını toplayıp sokağa attı. Bunu duyarak eve gelen Ahmet Yeşilkaya da annesinin tepkisini yumuşatamayınca eşine sahip çıkıp evi terk etti. Yeşilkaya çifti, Toprakkale İlçesi’nde daha önce tanıdıkları bir hayırseverin verdiği eve yerleşti. Çocuk sahibi olmayı en çok kendisinin istediğini belirten gelin, kayınvalidesinin yaptıklarına gözyaşı dökerken, eşine destek veren Ahmet Yeşilkaya, ‘İnşallah bir gün bizim de çocuğumuz olur. Hayat arkadaşımı yalnız bırakamazdım’ dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı