Gündem Haberleri

  Çocuğa sigara sattı mahkemelik oldu

  Özden ATİK- Taner YENER
  25.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Akatlar’da, lise son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki M.A’ya sigara satan Ökmen Gazete Bayii’nin sahibi Mehmet Nuri Ökmen, mahkemelik oldu. Çocuğa sigara satmakla suçlanan 36 yaşındaki 2 çocuk babası Ökmen’in 6 aydan 1 yıla kadar hapsi istendi.

  Ökmen önümüzdeki günlerde İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

  PSİKOLOJİM BOZULDU

  Yaşadığı olayın şokunu üzerinden atamadığını ve psikolojisinin bozulduğunu ifade eden Ökmen, "13 milyonluk İstanbul’da bir tek ben mi satıyorum? Herkes işini düzgün yapıyor da ben mi satıyorum? Benim kapı komşularım bakkal, market hepsi satıyor. Artık 30-40 yaşındaki insanlara kimlik soruyorum. Bu polisler neden benimle uğraşıyor? Benimle ne gibi bir sorunları olabilir bilemiyorum" dedi.

  Olay günü Etiler Süper Lisesi son sınıf öğrencisi kızı M.A’ya okuldan gelirken sigara ve gazete almasını söylediğini belirten İSKİ’den emekli avukat anne Nermin Atasoy, "Büfe sahibi beni tanıdığı için veriyordu. Bazı zamanlar kendim müsait olmadığım için kızıma aldırıyorum. Şikayetçi değilim. Zaten polisler konunun bizimle alakalı olmadığı büfe ile alakalı olduğunu söylediler" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı