Gündem Haberleri

  Çoban baba ve oğlu boğuldu

  Kadir ÇELİK/İSLAHİYE (Gaziantep), (DHA)
  04.08.2009 - 18:05 | Son Güncelleme:

  GAZİANTEP'in İslahiye İlçesi'nde çobanlık yapan 40 yaşındaki Ökkeş Demir, inekleri dereden çıkartmak isterken suya düşen oğlu 14 yaşındaki İbrahim Demir'le birlikte boğuldu.

  Jandarma 45 dakika dakikalık aramadan sonra baba- oğlun cesedine ulaştı. 37 yaşındaki Meryem Demir, sudan eşi ve oğlunun cesedinin çıktığını görünce baygınlık geçirdi.

  İlçeye bağlı Güllühöyük Köyü'nde çobanlık yapan Ökkeş Demir ve oğlu İbrahim Demir, inekleri otlakmak için Karasu Çayı kenarına götürdü. Baba- oğul otururlarken, İbrahim Demir, suya giren ineklerin karşıya geçmesini engellemek istedi. Bu sırada İbrahim, bir anda dengesini kaybederek suyun derin bölümüne düştü. Yüzme bilmeyen oğlu İbrahim'in yardım çığlıkları üzerine suya atlayan, ancak kendisi de yüzme bilmeyen Ökkeş Demir'in çırpınmaları fayda etmedi. Çamura saplanan baba- oğul boğulurken, orada bulunan 15 yaşındaki Recep Şahan köye koşarak yardım istedi.

  Köylülerin durumu bildirmesiyle olay yerine gelen jandarma yaklaşık 45 dakika dakikalık aramadan sonra baba- oğlun cesedine ulaştı. Jandarmanın arama çalışmasını umutla bekleyen Meryem Demir, sudan eşi ve oğlunun cesedinin çıktığını görünce baygınlık geçirdi. Ambulansla önce İslahiye Devlet Hastanesi morguna götürülen baba- oğlun cesedi, daha sonra otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

  İslahiye'ye bağlı Alaca Köyü'nde oturan Ökkeş Demir'in her yıl Güllühöyük Köyü'ne çobanlık yapmak için geldiği, bugüne kadar yüzme bilmediği için inekleri sudan uzak alanlarda otlattığı öğrenildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı