Gündem Haberleri

  CNNMoney-17 Kasım

  Ekonet
  17.11.2009 - 11:07 | Son Güncelleme:

  - Gelecek yıl işsizlik yavaş yavaş toparlanabilir
  - ABD'de yeni iklim değişikliği tartışmaları
  - General Motors hükümete borcunu ödemeye başlıyor

  --Gelecek yıl işsizlik yavaş yavaş toparlanabilir

  Ekonominin gelişmesine yönelik beklentilere rağmen, özellikle son iki krizin ardından kendine gelmesi üç yıl süren iş piyasasının yavaş yavaş toparlanması ve 2010 senesinde durağan bir grafik çizmesi bekleniyor. Analistler, ABD'deki işsizlik oranının 2010 sonu itibari ile yüzde 10’un çok az altında bir seviyeye geleceğini tahmin ediyor.

   

  --Nükleer enerji ve deniz aşırı petrol arama maliyeti küresel ısınmanın üzerini örtebilir

  ABD’de Senato, hükümetin küresel ısınmaya yönelik önlemlerinin yanı sıra nükleer enerji ve deniz aşırı ülkelerde petrol arama faaliyetlerinin yaratacağı kirlilik ve maliyet üzerinde tartışıyor. Senatör John Kerry’nin önderliğinde, nükleer enerji ve atom bombası tesisleri ile petrol arama faaliyetlerini destekleyen senato üyelerine karşı yeni bir bakış açışı sunulmaya çalışılıyor.

   

  --General Motors hükümete borcunu ödemeye başlıyor

  GM yaptığı açıklamada, 1.2 milyar dolarlık kaybın ardından yeniden yapılanma süreci ile güç kazandıklarını, kısa zamanda ABD Hazine Bakanlığı'na ödemelere başlayacaklarını belirtti. Şirket Aralık ayında Hazine Bakanlığı'na 1 milyar dolar, Ontario ve Kanada hükümetlerine ise 192 milyon dolar ödeme yapacağını duyurdu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı