Gündem Haberleri

  CNBC- 4 Kasım

  EkoNet
  04.11.2009 - 10:52 | Son Güncelleme:

  - DB Doğu Asya’nın büyüme tahminini yükseltti
  - Buffet, anlaşmada bankacıya ihtiyaç duymadı
  - GM’in aylık satışları artarken, Ford’un satışları düşüyor

  --Dünya Bankası, Doğu Asya’nın büyüme tahminini yükseltti

  Dünya Bankası, Doğu Asya ve Pasifik’teki gelişmekte olan ülkelerin bu yıl yüzde 6.5, 2010’da ise yüzde 7.8 oranında büyüyeceğini açıkladı. Dünya Bankası özellikle Çin’in güçlü genişlemesine dikkat çekerken, diğer Asya ülkelerinin daha zayıf bir büyüme yaşayacaklarını bildirdi.

   

  --Buffet, Burlington Anlaşması’nda bankacıya ihtiyaç duymadı

  ABD’li ünlü milyarder Warren Buffet, ABD’nin ünlü demir yolu şirketlerinden biri olan Burlington Northern Santa Fe Corp’u bünyesine geçirdiği anlaşmada yatırım bankacılarına ihtiyacı olmadığına karar verdi. Bu arada Buffet ile yapılan görüşmelerde demir yolu şirketi bankacı Roger Altman’ın küçük şirketi Evercore ve Goldman Sachs tarafından temsil ediliyordu.

   

  --GM’in aylık satışları artarken, Ford’un satışları düşüyor

  ABD’li otomobil üreticisi General Motors, geçen ayki satışlarında artış yaşadığını açıkladı. Bu arada şirketin en büyük rakiplerinden Ford Motor aynı süreçteki satışlarında düşüş gördü. Ülkedeki otomotiv sektörü gözlemcileri, endüstrinin genelindeki satışlarda hurda indirimi teşvik programının etkisinin en fazla hissedildiği Eylül ayından bu yana artış olduğunu gözlemledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı