Gündem Haberleri

  CNBC - 11 Kasım

  EkoNet
  11.11.2009 - 10:31 | Son Güncelleme:

  - ABD’nin dolar için yapması gereken üç şey
  - Shell: 2010'da petrol projelerine yatırımlar azalacak
  - Kredi kartı firmaları müşterileri sıkıştıracak

  --ABD’nin doların düşüşünü durdurması için yapması gereken üç şey

  ABD'de 2001 yılından bu yana göreve gelen dört Hazine Bakanı da “güçlü dolar politikalarını” ABD para birimine yönelik yaptıkları konuşmaların temel taşı haline getirdiler ancak o tarihten bu yana ABD doları yaklaşık yüzde 50 değer kaybetti. Doların değer kaybını önlemek için yapılması gereken üç şey, söylemleri değiştirmek, ticaret açıklarını azaltmak için sürdürebilir bir plan oluşturmak ve ortaya çıkarılan politikayı Avrupa ve diğer yabancı merkez bankalarıyla işbirliği içinde yürütmek olarak sıralanabilir.

   

  --Shell: 2010'da küresel petrol projelerine yapılan yatırımlar azalacak

  Dünyanın en güçlü petrol şirketlerinden biri olan Royal Dutch Shell şirketinin tepe yöneticisi Peter Voser Çarşamba yaptığı açıklamada, 2010 yılında küresel petrol projelerine yapılacak yatırımların bu yılki 30-32 milyar dolar seviyesinden 28 milyar seviyesine gerileyeceğini belirtti.

   

  --Kredi kartı firmaları müşterileri sıkıştıracak

  ABD'de bugünlerde kredi kartı işinden para kazanmakta zorlanan bankalar, cezayı müşterilerine kesiyor. Kredi kartı faizleri yükselirken, şirketlere verilen kredi hatlarında kesilmeler görülüyor ve en sorunsuz kart sahipleri bile bir takım yeni ücretler ödemeye zorlanıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı