Gündem Haberleri

  Clinton'dan sert uyarı

  Hürriyet Planet
  08.08.2012 - 18:51 | Son Güncelleme:

  ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton Suriye'deki durumu fırsat bilen bazı ülkelerin bu ülkeye gizli savaşçılar veya teröristleri sevk etmesine müsamaha etmeyeceklerini söyledi.

  Clinton, 11 günlük Afrika gezisi kapsamında geldiği Güney Afrika'da basın mensuplarına Suriye'deki son durumu değerlendirdi.

  Suriye Başbakanı Riyad Hicab'ın kaçmasını değerlendiren Clinton Devlet Başkanı Beşar Esad sonrası planların aciliyet kazandığını kaydetti.

  Suriyeli muhaliflerin giderek daha etkili ve daha iyi silahlı hale  geldiğini kaydeden Clinton, buna karşılık “bu korkunç şiddetin” Suriye halkı  için çok acı olduğunu dile getirdi.

  ABD Dışişleri Bakanı ayrıca Suriye'de mezhepsel çatışmalardan kaçınmak gerektiğini ifade etti. "Savaşçıları veya teröristleri bölgeye göndererek durumu sömürmeye çalışanlara müsamaha göstermeyeceğiz" diyen Clinton ülke veya örgüt ismi zikretmedi.

  Clinton, 11 Ağustos'ta Suriye konusunda görüşmelerde bulunmak üzere  Türkiye'ye seyahat edeceğini hatırlatarak, ziyareti sırasında bu konuları gündeme  getireceğini belirtti

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı