Gündem Haberleri

  Cizre, Nusaybin ve Kızıltepe'de kepenkler açılmadı

  Ramazan İMRAĞ- İbrahim AYDOĞAN- Mehmet Ali BULUN/ŞIRNAK, MARDİN, (DHA)
  13.01.2011 - 13:31 | Son Güncelleme:

  DİYARBAKIR’da bugün görülmeye başlanan Kürdistan Topluluklar Birliği Türkiye Meclisi (KCK/TM) duruşmasına dikkat çekmek amacıyla Şırnak’ın Cizre ve Mardin’in Kızıltepe ile Nusaybin İlçeleri’nde esnaf kepenkleri kaçmadı.

  KEPENKLER AÇILMADI / FOTO GALERİ

  Esnafların kepenklerini açmadığı Cizre İlçesi’nde polis sıkı önlem aldı. İlçenin önemli noktlarında çevik kuvvet polisi konuşlandırılırken, polis panzerleri de cadde ve sokaklarda güvenlik amacıyla devriye yapmaya başladı. Fırın ve eczaneler dışındaki tüm esnaflar kepenk açmadığı Cizre’de alınan önlemlerde sürüyor.

  Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde ise eczane, fırın ve seyahat firmalarının açık olduğu gözlenirken, esnafın yaklaşık yüzde 80’i kepenk kapama eylemine uyduğu görüldü. Nusaybin İlçesi’nde de esnafın tamamına yakını sabah saatlerinden itibaren kepenklerini açmadı.

  Kızıltepe ve Nusaybin İlçeleri’nde polis sıkı güvenlik önlemi alırken, Nusaybin İlçesi’nde saat 13.00’da KCK/TM duruşması ile ilgili bir yürüyüş düzenleneceği ve yürüyüş sonrasında da basın açıklaması yapılacağı belirtildi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı