GeriGündem Cizre’deki tahrikler devlet içinden
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cizre’deki tahrikler devlet içinden

Cizre’deki tahrikler devlet içinden
refid:27987028 ilişkili resim dosyası

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak’ın Cizre ilçesinde son dönemde yaşanan olaylarda provokasyon olduğunu belirtti.

İstanbul Küçükçekmece’deki Garip Dede Kültür ve Cemevi Derneği’ni ziyaret eden Demirtaş, “12 yaşında bir çocuk öldürüldü. Bunun üzerine KCK ‘Bu saldırı karşılıksız kalmayacak’ açıklaması yaptı. Bu konuda tedirgin misiniz?” sorusu üzerine şöyle dedi: “Umarım Cizre, 1990’lı yıllardakine benzer bir duruma gelmeyecek. Hiçbirimiz buna asla izin vermeyiz. Cizre’de devlet içerisine çöreklenmiş bir ekip var. Hükümet de bunun kim olduğunu, ne olduğunu biliyor. Onları koruyor. Onları oradan alsalar, Cizre’de sorun bitecek.”

SİLOPİ’DE OLAYLI GECE

Şırnak’ın Silopi ilçesinde İpek Yolu’nda önceki akşam eylem yapmak isteyen PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri ile polis arasında gerginlik yaşandı. Polise taş, havai fişek ve molotofkokteylleriyle saldıran gruba TOMA ve zırhlı araçlardan basınçlı su ve gaz bombaları ile müdahale edildi. Gece geç saatlere kadar devam eden olaylar, göstericilerin dağılmasıyla sona erdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle