Gündem Haberleri

  Çizdiği projenin parasını isteyen mimar öldürüldü

  A.A
  06.05.2010 - 17:38 | Son Güncelleme:

  Manisa'da çizdiği bir projenin parasını almak üzere kardeşiyle birlikte müteahhit firmaya giden mimar, burada çıkan tartışma sonucu tabancayla öldürüldü.

  Daha önce çizdiği bir projenin parasını istemek üzere kardeşi Vacip Oğuz Barbaros ile Merkez Efendi Mahallesi Kirazlık Caddesi'ndeki bir müteahhitlik firmasına giden mimar Yavuz Selim Barbaros ile firmanın sahibi B.Y. arasında tartışma çıktı. İddiaya göre, proje eksik olduğu için ödeme yapmayacağını belirten B.Y, ödeme yapılması konusunda ısrarcı olan kardeşlere tabancasıyla ateş açtı.

  Açılan ateş sonucu mimar Yavuz Selim Barbaros (28) olay yerinde yaşamını yitirdi, CBÜ Makine Mühendisliği Fakültesinde öğrencisi olan kardeşi Vacip Oğuz Barbaros ise yaralandı. Silah sesini duyan vatandaşların polise yaptığı ihbarla olay yerine Manisa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı motorize Yunus Timleri sevk edildi.
  İki kardeşe tabancayla ateş ederek birinin ölümüne diğerinin de yaralanmasına yol açtığı iddiasıyla müteahhit B.Y, gözaltına alındı. Saldırıda yaralanan Vacip Oğuz Barbaros, 112 Acil servis ekipleri tarafından Merkez Efendi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı