Gündem Haberleri

  Cıvan Haco, 100 bin kişi topladı

  Ferit ASLAN-Arif ARSLAN/BATMAN (DHA)
  13.10.2003 - 00:49 | Son Güncelleme:

  Batman ve Hasankeyf'te 8-12 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Kültür ve Sanat Festivali, ‘‘Kürtlerin Michael Jackson'ı’’ diye ünlenen Suriyeli sanatçı Cıvan Haco'nun konseriyle sona erdi. 8 Ekim'de konser veren İbrahim Tatlıses gibi, Cıvan Haco da yaklaşık 100 bin kişiyi coşturdu.

  DEHAP Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Özgür Toplum Partisi Genel Başkanı Ahmet Turan Demir, Avrupa Parlmentosu Milletvekili Feleknaz Uca ve bölgedeki DEHAP'lı belediye başkanlarıyla parti yöneticileri saat 18.00'e doğru konser alanına geldi. Daha sonra ‘‘Kürtlerin Michael Jackson'ı’’ diye ün yapan Suriyeli sanatçı Cıvan Haco sahneye çıktı. DEHAP yöneticileri ve Cıvan Haco'nun gelmesiyle birlikte konser alanındaki kalabalık bir anda arttı. Konserin gündüz bölümünde yaklaşık 60 bin kişinin bulunduğu alandakilerin sayısı 100 bini geçti. Cıvan Haco, Kürtçe rock parçalarıyla Batmanlıları coşturdu.

  Baman'da, konser nedeniyle çok sıkı güvenlik önlemi alındı. Ancak alınan tüm önlemlere karşın konser sırasında Abdullah Öcalan'ın fotoğrafları boy gösterdi. PKK/KADEK çizgisinde yurtdışında yayımlanan gazetelerdeki tam sayfa Apo fotoğraflarını açan gruplar, ‘‘Biji serok Apo’’ sloganları attı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı