Gündem Haberleri

  Çırılçıplak soyma kavgası mahkemelik

  Hürriyet Haber
  17.11.2001 - 02:03 | Son Güncelleme:

  Cezaevinde kendisini çırılçıplak soymak isteyen kadın polise karşı koyan, eski Bakan Birsel Sönmez'in kızı hakkında dava açıldı.

  Beyaz Enerji davasında tutuklu eski Devlet Bakanı Birsel Sönmez'in, kızı Aslı Sönmez hakkında, cezaevine ziyarete gittiğinde kendisini çırılçıplak soymak isteyen polislere hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı. Sönmez'in 6 aydan 1 yıl 9 aya kadar hapsi istendi. Ankara Cumhuriyet Savcısı Yücel Öckoymaz tarafından hazırlanan iddianamede olay şöyle anlatıldı:

  Sadece iç çamaşırları kaldı

  Aslı Sönmez, Cumhuriyet Bayramı'nda açık görüş nedeniyle babası Sönmez'i ziyaret için Ankara Merkez Kapalı Ceza ve Tutukevi'ne gitti. Burada üst araması için bir odaya alındı. Polis memuru Selma Koca, Sönmez'e soyunmasını söyledi. Sönmez iç çamaşırları dışında üzerindekileri çıkardı. Ancak Koca, ‘‘Daha da soyun, ince arama yapacağım’’ deyince Aslı Sönmez ile aralarında tartışma çıktı. Sesleri duyan polis memuru Aylin Altınok da odaya girdi. Kapı açılınca, çıplak vaziyette olan Aslı Sönmez'i jandarmalar da gördü. Sönmez bu duruma tepki göstererek, polislere, ‘‘Siz kim oluyorsunuz da beni arıyorsunuz. Ben bakan kızıyım. Sizi sürdüreceğim. Kendinize yer beğenin’’ diye bağırdı. Bu sırada polislerle Sönmez arasında itiş kakış yaşandı.

  Kadın polisler rapor aldı

  Polis memuru Koca 7 gün, Altınok ise 5 gün rapor aldı. İddianamede, olayın polislerin keyfi davranışları sonucu meydana geldiği belirtildi, ancak Aslı Sönmez'in, cebir ve şiddet göstererek, her iki polise hakaret ettiği bildirildi. Bu nedenle Aslı Sönmez'in 6 aydan 1 yıl 9 aya kadar hapsi istendi.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı