GeriGündem Çirav ve Küpeli'de çember daralıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  31
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çirav ve Küpeli'de çember daralıyor

Çirav ve Küpeli'de çember daralıyor
refid:15089309 ilişkili resim dosyası

ŞIRNAK'ta PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için Küpeli ve Çirav dağlarında başlatılan operasyonlar kapsamında, tüm geçiş noktaları Mehmetçikler tarafından çembere alındı. Küpeli'de Sikorsky helikopterler ile jandarma özel komandolar indirilirken, kobra helikopterleri de derin vadileri bombalıyor. Bölgedeki karayolları da seyyar jammerlarla kontrol altına alındı.

SINIRDA SICAK TAKİP / FOTO GALERİ

Kuzey Irak'ın Haftanin bölgesinden PKK'lıların Türkiye'ye sızma noklarından biri olan Cudi Dağı'nın karşısındaki Küpeli ve Çirav dağlarında başlatılan operasyonlar sürüyor. Operasyonlar kapsamında Şırnak’taki birliklerden Sikorsky helikopterlerle indirilen jandarma özel komandolar, stratejik noktalarda konuşlandırılırken, PKK'lıların harekat alanlarının daratılması amacıyla Kobra helikopterleri de derin vadileri bombalıyor.

Sikorsky helikopterlerinin yanısıra, karadan da zırhlı araçlarla birliklerden bölgeye asker takviyesi yapılıyor. Küpeli Dağı’nda yoğunlaşan güvenlik güçleri, stratejik noktaları tutarken zaman zaman PKK'lılarla sıcak temas da sağlanıyor. PKK'lıların kaçabileceği noktaları çembere alan Mehmetçikler, olası saldırılara karşı da 24 saat tetikte bekliyor.

Küpeli ve Çirav dağlarında operasyonlar sürerken, operasyon bölgelerine giden yollarda PKK'lıların olası bir uzaktan kumandalı bombalı saldırısına karşı sürekli kontrol altında tutuluyor. Mayın arama dedektörleriyle yollar sürekli kontrol edilirken, askerlerin sırtta taşıdığı frekans karıştırıcı seyyar Jammer'la özellikle zırhlıların geçeceği alanlar taranıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle