Gündem Haberleri

  Çıplak kadın vücudunda suşi

  Salim UZUN/ANTALYA, (DHA)
  20.11.2009 - 11:09 | Son Güncelleme:

  Çıplak kadın vücudu üzerinden suşi yenmesine tepki gösteren Antalya Müftü Vekili Dr. Muammer Ayan, uygulamanın İslam'a aykırı olduğunu söyledi. Dr. Ayan, “Yemeği çıplak kadının üzerine koyup yemek şımarıklık, ahlaki düşkünlüktür. Bunun dinle, diyanetle de hiçbir ilişkisi yoktur” dedi.

  Japonlar’ın çıplak kadın vücudundan yemek servis etme sanatı ‘Nyotaimori’nin Türkiye’de denenmesi, gurmelerden sonra din adamlarının da tepkisini çekti.

  Müftü Mahmut Yeleser hac görevinde olduğu için yerine vekalet eden Dr. Muammer Ayan, şunları söyledi:
  “İslam dini içindeki hiç bir kural bu uygulamayı onaylamaz. Her müslüman bu uygulamanın dinine aykırı olduğunu bilir. Hiç tanımadığın, çıplak bir kadının üzerinden yemek yemek olur mu? Yemeği çıplak kadının üzerini koyup yemek şımarıklık, ahlaki düşkünlüktür. Bunun dinle, diyanetle de hiçbir ilişkisi yoktur. Biz bu uygulamanın sakıncasını bile konuşamayız, çünkü her şey ortada.”

  İslam dininin kurallarına uyan kişilerin bu tür uygulamalardan uzak durması gerektiğini vurgulayan Dr. Ayan, “Bizim çıkıp da ‘Çıplak kadın üzerinden yemek yemek doğrudur’ diyecek halimiz yok. Onun için ahlaki düşkünlük olarak gördüğümüz bu uygulamadan uzak durulmalı. Bu konuya ilişkin bilgi almak isteyen vatandaşlarımıza da yardımcı olmaya hazırız. Bize ulaşıp, bu konunun dini sakıncaları konusunda her türlü bilgiyi alabilirler” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı