GeriGündem 'Çıplak' diye heykele kilit vurdular
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  88
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Çıplak' diye heykele kilit vurdular

'Çıplak' diye heykele kilit vurdular

İzmir'de bazı vatandaşların 'müstehcen' bulduğu heykelle ilgili yeni gelişme... Heykele kilit vurdular. Çıplak heykeli televizyonlardan görünce Erzurum’dan İzmir’e geldiğini söyleyen 98 yaşındaki Mehmet Yılmaz ise 'Müslümanlığı yakışmıyor' dedi.

İzmir’in en yoğun kullanılan metro istasyonlarından İzmirspor durağındaki ahşap müzisyen heykeli ile ilgili yeni gelişme. AK Parti Karabağlar Meclis Üyesi Emrullah Kavuz daha önce heykelin 'müstehcen' bulunan noktasını bezle kapatarak protesto etmişti. Kavuz, bu kez heykele kilit vurdu. Çıplak diye heykele kilit vurdular

'HEYKELİ KALDIRACAĞINIZ YERDE, GÜVENLİĞİNİ ARTIRIYORSUNUZ'

Heykelin müstehcen olduğunu savunan Emrullah Kavuz, “Sayın Aziz Kocaoğlu geçen gün yapmış olduğumuz protestodan sonra heykeli bezle örtmüştük. Siz bu heykeli kaldırmanız gerekirken, heykelin güvenliğini artırmak için gelip buraya güvenlik kameraları koymuşsunuz. Yanlış anlamayın ama bu uygunsuz bir heykel olmuş olsa da kamu malı olarak gözüküyor. Biz vatanını, milletini seven insanlarız. Asla sizin Gezici gençleriniz gibi yakıp yıkmayız. Biz AK Partiliyiz biz sadece yaparız. Ve lütfen sizden rica ediyoruz, Allah rızası için bu heykeli kaldırın. Bugünkü protestomuzda zincirle kilit vurduk. Protestomuz heykel kalkana kadar devam edecek” dedi.

Çıplak diye heykele kilit vurdular

98 YAŞINDA, ERZURUM’DAN GELDİ

Çıplak heykeli televizyonlardan görünce Erzurum’dan kalkıp geldiğini söyleyen 98 yaşındaki Mehmet Yılmaz  ise "Müslümanların bunu görmesi doğru bir şey değil. Sayın başkan, ben Erzurum’dan bunun için geldim buraya. Bu Müslümanlığa yakışmaz, asla Müslümanlığa göre değil. Bunu kapatmak lazım" dedi. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle