Gündem Haberleri

  Cinsel saldırıya 17 yıl hapis cezası

  DHA
  17.12.2009 - 12:46 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Bornova İlçesi'nde 6 yaşında bir kız çocuğuna cinsel organını gösterdiği, bir kadını da taciz ettiği iddiasıyla tutuklanan 30 yaşındaki M.Ş, toplam 17 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  Bornova’da bir yıl önce meydana gelen olayda M.Ş, iddiaya göre, önce evinin camında temizlik yapan 42 yaşındaki A.K’ye cinsel organını göstererek taciz etti. Ertesi gün de aynı mahallede oturan 6 yaşındaki S.E’ye cinsel organını göstererek, “Seni var ya seni” diyerek cinsel saldırıda bulundu.

  Şikayetçi olunması üzerine M.Ş. kısa sürede yakalanıp, tutuklanarak cezaevine gönderildi. ‘Cinsel saldırı ve cinsel istismar’ suçlarından hakkında İzmir 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılan M.Ş, son kez hakim karşısına çıktı. Adli Tıp Kurumu’dan gelen raporda, küçük S.E.'nin yaşadığı cinsel saldırıdan dolayı ruh ve beden sağlığının bozulduğu belirtildi. Yakalandığındaki ilk ifadelerinin aksine, kendisine iftira atıldığını ileri sürerek suçlamaları kabul etmeyen sanık M.Ş., mağdurları da tanımadığını, bu suçları işlemediğini iddia etti.

  Mahkeme heyeti, duruşma sonunda M.Ş’yi, S.E.’ye karşı cinsel saldırı suçundan 16 yıl, A.K.’ye cinsel tacizden de 1 yıl olmak üzere toplam 17 yıl hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti ayrıca, sanığın gözaltına alındığında, “Çocukları görünce dayanamıyorum, tahrik oluyorum. Her gün ilköğretim okulu çevresinde dolaşıp havanın karardığı saatlerde okul çevresinde yalnız gezen çocukları takip edip gözüne kestiriyorum. Kız ve erkek çocukları yakalayarak fiili livatada bulunuyorum” dediğine, ancak sanığın bu itiraflarına ilişkin dosyada yeterli bilgi ve belge bulunmadığına dikkat çekti. Bu itiraflarına ilişkin yeniden araştırma ve işlem yapılması için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı