Gündem Haberleri

  Cinsel istismar iddiasına 39 yıl hapis talebi

  A.A
  09.05.2011 - 10:46 | Son Güncelleme:

  Adana'da, küçük yaştaki kıza “cinsel istismarda bulundukları, fuhuş yaptırdıkları ve hürriyetinden yoksun bıraktıkları” iddia edilen biri kadın 4 zanlı hakkında 15 ila 39 yıl arasında değişen hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  Alınan bilgiye göre, yaklaşık 2 ay önce Yeşilyurt Mahallesi'ndeki evinden erkek arkadaşı A.T. (17) ile gezmek amacıyla ayrılan G.Y'ye (15), “cinsel istismarda bulunup, fuhuş yaptırdıkları ve hürriyetinden yoksun bıraktıkları iddiasıyla tutuklanan Ö.B. (42), E.S. (28), A.Ç. (19) ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan N.B. (30) hakkında, Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında iddianame hazırlandı.

  Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, zanlılardan Ö.B. ve E.S. hakkında “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, cinsel istismar ve fuhuş yaptırma” suçlarından toplam 39'ar yıla kadar, N.B. hakkında “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve fuhuş yaptırma” suçlarından 24 yıla kadar, A.Ç. hakkında ise “cinsel istismar” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

  Mağdur G.Y'ye, gezmek amacıyla evinden ayrıldıktan sonra cinsel istismarda bulunan A.T. (17) ile küçük yaşlardaki zanlılar Y.Y. ve A.S. hakkında da Cumhuriyet Savcılığı tarafından ayrı soruşturma sürdürüldüğü belirtilen iddianamede, şu ifadelere yer verildi:
  “Zanlı A.T, evine giderek kendisini sevdiğini söyleyen G.Y'yi, birlikte gezmeye çıktıktan sonra arkadaşı zanlı E.S'nin evine götürerek tehditle cinsel ilişkide bulundu. Zanlı A.T, bir gün sonra eve getirdiği Y.Y. ve A.S'nin de, mağdur G.Y. ile cinsel ilişkiye girmesini sağladı. Zanlı E.S. de bir gün aradan sonra G.Y. ile zorla cinsel ilişkiye girdi. Zanlılar A.T. ve E.S. bu olaylardan sonra mağdur G.Y'yi tehdit ederek para karşılığında fuhuş yaptırdı.
  Daha sonra zanlı Ö.B. ve eşi N.S, evlerine götürdükleri G.Y'yi baskı yaparak alıkoyup zorla para karşılığında fuhuş yaptırdı. Bu arada, Ö.B. de G.Y. ile kendi rızası dışında cinsel ilişkide bulundu. G.Y, Ö.B'nin evine misafir olarak gelen ve yaşadığı olayları anlattığı H.K'nın ihbarı üzerine polise sığındı. G.Y'nin, olay nedeniyle ruh sağlığının bozulduğu alınan raporla anlaşıldı.”

  Sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacağı bildirildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı