GeriGündem Cinlerin gösterdiği yerde tarihi eser aradık
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cinlerin gösterdiği yerde tarihi eser aradık

Cinlerin gösterdiği yerde tarihi eser aradık
refid:19807237 ilişkili resim dosyası

Jandarmalı-cinli tarihi eser çetesinin 10 üyesi tutuklandı. Polis kayıtlarında çete üyelerinin, “Aliye Hanım’ın Cafer ve Abdullah isimli cinleri vardı. O tuhaf hareketler yapıp bize yer gösteriyor, biz de oraları kazıyorduk” ifadeleri var.

ANTALYA’da polisin ‘Fırtına-2’ adını verdiği operasyon kapsamında gözaltına alınan, liderliğini Finike İlçe Jandarma Komutanı tutuklu Yüzbaşı M.P.’nin yaptığı 1’i kadın, 1’i uzman çavuş 18 çete üyesinden 10’u tutuklandı. 8’i ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı. Tunceli, Adana ve Antalya’da yapılan operasyondan önce teknik ve fiziki takiple izlenen çete üyelerinin, jandarma nezaretinde gece gündüz ören yerlerinde 12 kazı yaptıkları belirlendi. Defalarca köy muhtarı ve vatandaşlar tarafından fark edilip ihbar edilmesine rağmen jandarmanın işlem yapmadığı ortaya çıktı. Adliyeye sevk edilen 18 kişiden tek kadın şüpheli Aliye İkbal Karababa’nın Ankara’da oturduğu, kazılar nedeniyle Antalya’ya taşındığı öğrenildi.
Polisler cinleri aradı
‘Büyücülük’ yaptığı ve cinleri olduğunu söyleyen kadının telefon görüşmelerinde, “Ben Cafer ve Abdullah’ı oralara gönderdim. Onlar yerleri tespit edip bana bildirecek. Buna göre kazılar yapılsın” dedi, bunun üzerine polisler 15 gün boyunca ‘Abdullah’ ve ‘Cafer’ adlı iki kişiyi aradı. İfadesinde cinlerinden bahsetmeyen Karababa, “Benim altıncı hislerim çok kuvvetli. Bu nedenle nerede tarihi eser varsa bulurum” dedi. Diğer şüphelilerin ise “Aliye Hanım’ın Cafer ve Abdullah isimli cinleri vardı. Diz çöküp tuhaf hareketler yapıyor ve yer gösteriyordu. Biz de oraları kazıyorduk” ifadeleri polis kayıtlarına geçti. Karababa’nın gösterdiği yerlerde yapılan çok derin kazılara rağmen hiçbir şey bulunamadığı belirlendi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle